ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק תקף הערב (חמישי) בחריפות את שרת המשפטים איילת שקד ואת ממשלת נתניהו. "אין מצב ששרת משפטים שלא עשתה דבר בחיה מאיימת על בית המשפט העליון", אמר בריאיון לתוכנית "שש" עם עודד בן עמי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ראש הממשלה לשעבר גם התייחס לחוק הלאום. "כל מערכת לאומית בריאה הייתה לוקחת את הפסקות מתוך מגילת העצמאות והופכים אותה לחוק יסוד", ביקר בחריפות את העברת החוק. "זה הכיוון ההזוי של חבורת הימין הקיצוני שמאיימת על הפרויקט הציוני. איילת שקד בהתנהגות בוסרית מעידה על עצמה שלא השתתפה בשיעורי אזרחות - הריבון איננו הרוב אלא העם".

ברק גם התייחס להחלטת בג"ץ להוציא צו מניעה לפעילות הוועדה לבחירת בכירים בשל חשש לניגוד עניינים. "בית המשפט העליון לימד שיעור ראשון באזרחות לממשלה", אמר. "כשממנים ועדה שתכליתה למיין את האנשים לתפקידים הכי רגישים, לא יכול להיות שראש הממשלה שנמצא תחת חקירות מביא השמות שהוא רוצה למנות, ובמקרה אלה אנשים שעבדו איתו צמוד".

ראש הממשלה לשעבר גם בירך על החלטתו של הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ להיכנס לחיים הפוליטיים. "הוא איש חיובי וחשוב שאנשים כמוהו יכנסו וינסו להטות את הכיוון. אני לא פרשן פוליטי. אני ממליץ לכולם להיכנס לזירה הפוליטית כדי לשנות את הכיוון החמור שמוביל הימין הגזעני והפשיסטי".