יו"ר פורום הדרוזים, ד"ר אמיר חניפס, הוצא היום (רביעי) מהכנסת על ידי קצין הכנסת ולא הורשה להיכנס לדיון הפגרה המיוחד שהתקיים במליאה בנושא חוק הלאום. בסוף השבוע שעבר, יומיים לפני העצרת המרכזית בתל אביב נגד החוק, חניפס תקף את חבר הכנסת אבי דיכטר וכינה אותו "גזען".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לאחר האירוע היום הדגישו בכנסת כי נוכח העובדה "שמר חניפס ניסה רק לפני כשבוע לתקוף פיזית את ח"כ אבי דיכטר באירוע שהתרחש בכרמיאל, הורה קצין הכנסת יוסי גריף שלא לאשר את כניסתו למשכן הכנסת עד לסיום חקירת המשטרה בנושא".

חניפס עצמו מתח ביקורת חריפה על התנהלות הכנסת, שכן הוא החזיק בידיו אישור כניסה, אך קצין הכנסת הורה למנוע את כניסתו בכל זאת. "זאת שערורייה שמנסים לסתום פיות", הוא אמר. "לא ייתכן שהימין הקיצוני ינהל משא ומתן עם עצמו. כך לא מתנהגת דמוקרטיה. אנחנו דורשים שקולנו יישמע. לא נפסיק להיאבק עד שחוק זה יבוטל".

התקרית היום בכנסת (צילום: תאמר שהין, חדשות)
התקרית היום בכנסת | צילום: תאמר שהין, חדשות

התקרית בין חניפס לח"כ דיכטר אירעה כאשר נכנס חבר הכנסת לאולם בכרמיאל, שבו נערך טקס הענקת מלגות לחברי העדה הדרוזית, ביום חמישי האחרון. לאחר זמן קצר קרא חניפס לעבר דיכטר: "גזען, כלב לך הביתה".

בנוסף כינו פעילים נוספים את דיכטר "נאצי". חניפס נהדף על ידי השוטרים במקום.‎ בעקבות האירוע אף החליטה הכנסת לתגבר את האבטחה סביב חבר הכנסת, והוא כינה את חניפס "עבריין".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה - וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/