"יש סיכוי לנצח". גנץ (צילום: תומר נוברג / פלאש 90, חדשות)
גנץ מצטרף לפוליטיקה | צילום: תומר נוברג / פלאש 90, חדשות

הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ החליט להצטרף לפוליטיקה באופן סופי, כך אמר הבוקר (חמישי) תא"ל (במיל') גיורא ענבר, חברו הקרוב בתכנית "דקלסגל" בגל"צ. ענבר הוסיף כי הדיווחים על אודות כוונתו להיכנס לליכוד אינם נכונים וכי עדיין לא הוחלט באופן סופי על הפלטפורמה שבה יכהן.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"צריכים לשמוח שאנשים כמו בני גנץ מצטרפים לפוליטיקה", אמר ענבר בריאיון. "הוא בן אדם ערכי שכל חייו תרם למדינה. הוא החליט להצטרף לפוליטיקה והוא יחליט בדיוק איפה הוא ממקם את עצמו ברגע שיידעו מתי הבחירות".

"כל חייו תרם למדינה" (צילום: דובר צהל, חדשות)
"כל חייו תרם למדינה" | צילום: דובר צהל, חדשות

ענבר נשאל לגבי האידיאולוגיה הלא ברורה של גנץ והשיב: "בני דיבר בעבר על התפיסה הבסיסית שלו מבחינה ביטחונית - העוצמה שישראל צריכה כדי להגן על הערכים שלה והדמוקרטיה שלה. אני חושב שאם הבנתי נכון אז הכיוון של הסדר אזורי זה כיוון שבני התבטא לא אחת בתמיכה בכיוון הזה. בני כאדם, התכונות הערכיות שלו של ערך השוויון ואמת והבנת האחר הן אלה שיובילו אותו גם בכיוון הפוליטי שהוא יבחר".

ענבר ציין כי לדעתו "לא יהיה נכון לבני להקים מפלגה חדשה", והוסיף כי "יש פלטפורמות מאוד נכונות שמשוועות לתוספת ותגבור של אנשים כמוהו. אני חושב שיעשה נכון אם יבחר בהן ואני לא חושב שנכון להצטרף לפלטפורמות כאלה דווקא כמספר 1. חשוב גם להצטייד בצניעות כדי לא לקפוץ ישר לתוך עולם שאנחנו פחות מכירים".