שר התקשורת איוב קרא התייחס היום (שני) בוועידת המשפיעים של החדשות בבנייני האומה בירושלים לנושא תאגיד השידור הציבורי והסערה סביב קיום האירוויזיון בישראל: קרא הגדיר את התנהלותו בנושא "שקולה", ואמר כי רצה לגבות את התאגיד. על הביקורת שנמתחה על ראש הממשלה בנימין נתניהו בשל התערבותו בשוק התקשורת בישראל אמר כי "מאז שאני שר התקשורת, כמעט לא הייתה לי שיחה עם רה"מ על תקשורת".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"עמדתי האישית היא שצריך שידור ציבורי, השאלה היא האם צריך להשקיע כל כך הרבה כסף, 750 מיליארד שקלים", אמר קרא בריאיון עם עופר חדד. "כשישבנו על האירוויזיון הייתי השקול מבין כל האנשים, רציתי לגבות את התאגיד".

על השאלה אם ראש הממשלה מתערב בענייני התקשורת, אמר השר כי "רה"מ דיבר איתי על חוק הלאום, על כל דבר במדינות האזור, חוץ מעל תקשורת, כמעט שלא". עם זאת, הוא הוסיף, "היה חשוב לו לקיים את האירוויזיון, אז קיים דיונים אצלו והיועמ"ש הביא את כל הגורמים הרלוונטיים וקיבלנו החלטות, וההחלטה הייתה לעזור לתאגיד, לא לגעת בו ולא להפחיד אותו".

קרא הגיב גם לביקורת שנמתחה עליו בתחילת כהונתו כשר תקשורת. "אם אתה עוקב איך קיבלו אותי בלעג כשר התקשורת, היום כולם נותנים כבוד, יודעים שאני עצמאי, עושה מה שצריך לטובת הציבור, מנחה אותי האינטרס הציבורי. ילעגו לי, אני אמשיך להיות ישראלי גאה ונאמן לעדה שלי".

בין היתר, נמתחה ביקורת על התנהלותו של קרא בנוגע לחוק הלאום, אך הוא לא מתחרט על מעשיו בעניין. "אין לי משהו יותר יקר מלקבע את מדינת ישראל כמדינת הלאום היהודי, כי בלי יהודים אין לי דמוקרטיה, אין לי ערך חיים פה לשום דבר. צריך לקרוא לילד בשמו: איבדתי את שני אחיי ואת שני דודיי ואני נכה צה"ל, ואני אצא עוד פעם לקרב, וכל הדרוזים חושבים ככה".