שר הביטחון לשעבר, משה (בוגי) יעלון, מכין בימים אלה את הקרקע לקראת הבחירות הבאות. לדבריו, הוא מתכוון לרוץ בראשות רשימה עצמאית ועל אף שהסקרים לא מנבאים לו הצלחה יתרה הוא משוכנע בצדקת דרכו. בריאיון לאולפן שישי הוא יוצא במתקפה חריפה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, מספר על תהליכים מדאיגים לכאורה בסביבתו וחושף גילוי מפתיע סביב סערת יאיר גולן.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"יש שלוש אליטות שנתניהו סימן שצריך לפגוע בהן, כי הן לא מאפשרות לשלוט: התקשורת, בית המשפט העליון בעיקר ומשרתי הציבור וגם האליטה הביטחונית", האשים יעלון. לדבריו, נתניהו אחראי לתהליך "ארדואניזציה" שמתרחש בשנים האחרונות בישראל. "לצורך העניין, כל גורם שאמור להיות איזונים ובלמים בדמוקרטיה הופכים אותו לגורם שלא מאפשר למשול - זאת הסכנה הפנימית הגדולה".

נתניהו (צילום: רויטרס, חדשות)
"נתניהו פוגע באליטות שמפריעות לו" | צילום: רויטרס, חדשות

יעלון משוכנע שנתניהו מעורב ב"פרשת הצוללות", על אף שהוא אינו חשוד בה. "לרגע לא חשבתי שבנימין נתניהו יעדיף בצע כסף על טובת המדינה", הוא מסביר וטוען שכעת הוא משוכנע שידיו של נתניהו טבולות בבצע כסף בפרשה. "אם דוד שמרון מקבל כסף והוא כל כך נאמן וכל כך קרוב והוא לא פוטר...".

יעלון גם מאשים את נתניהו בכך שהוא ממנה את אנשיו על פי נאמנות אישית ולא על פי יכולותיהם. "כשאני רוצה למנות את גדי איזנקוט לרמטכ"ל, לוקח כמה חודשים עד שנתניהו מאשר להביא את זה לממשלה", הוא מספר.

היה המועמד של רה"מ לרמטכ"ל? יאיר גולן (צילום: פלאש 90, גפן רזניק, חדשות)
היה המועמד של רה"מ לרמטכ"ל? יאיר גולן | צילום: פלאש 90, גפן רזניק, חדשות

בהמשך יעלון חשף פרט מפתיע לגבי הסערה סביב סגן הרמטכ"ל יאיר גולן. "ואת מי הוא רוצה? את יאיר גולן. לא בוחרים אנשים על פי כרטיס עבודה ויכולות, אלא על פי ציפייה לנאמנות אישית. אני בטוח שיאיר גולן, לא היה נאמן אישית לו, אבל זה מינוי מפתיע, אז הוא חייב לי. כמו שרוני אלשיך הוא חשב שיהיה חייב לו".

יעלון: שרה נתניהו התערבה במינויים

בשנת 2008 הוא הצטרף לליכוד בראשות נתניהו. "לליכוד של היום, לצערי כשגיליתי את התהליך שהוא עבר ובזה אחראי בנימין נתניהו - החלטתי לפרוש", מסביר יעלון. ועל אף, שייתכן והיו סימנים מעידים מלכתחילה על התנהלות נתניהו הוא לא מתחרט על התקופה ההיא. "חשבתי שכל עוד אני שר ביטחון ויכול להשפיע על קבלת ההחלטות, אני אהיה הרבה יותר אפקטיבי וזה מה שעשיתי, אני לא מתחרט על זה".

כשהוא נשאל על הפרקטיקה הנהוגה בבלפור הוא חושף מידע מדאיג. "אני לא אוהב לעסוק בבית בבלפור, אבל אני בשלב מסוים מגלה שבעצם יש פה מעורבות בהחלטות על שיבוצים, כי כשצריך לקבוע מזכיר צבאי שולחים לריאיון אצל ראש הממשלה. מגיע אליי הרמטכ"ל אחרי אותו יום שישי, נזעק, ואומר שמע: 'זה לא היה ריאיון עם ראש הממשלה, זה היה ריאיון עם רעייתו, זה אחד הדברים שמקפיצים אותי'".

מתוך הקמפיין של יעלון (צילום: חדשות)
מתוך הקמפיין של יעלון | צילום: חדשות

מהליכוד נמסר בתגובה לדברי יעלון: "גורמי האכיפה כבר הגדירו את ההאשמות של יעלון כנגד ראש הממשלה כרכילות וקבעו שהוא אינו חשוד בדבר. מי שמראיין את המועמדים לתפקיד המזכיר הצבאי הוא רק ראש הממשלה, והוא עושה זאת על בסיס כישוריהם וניסיונם. יעלון משמיץ את נתניהו בניסיון נואש לקושש קולות ולעבור את אחוז החסימה. נגיד שפנינו לדובר צה"ל בנושא הריאיונות שנערכו לכאורה על ידי שרה נתניהו לאותם מועמדים, שם הודיעו: אין תגובה".

מעורך הדין דוד שמרון נמסר בתגובה: "הדברים שייחס אליי משה יעלון אינם אמת וגובלים בלשון הרע".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה - וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/