סערת הח"כ מש"ס והחתונה הגאה: סוזי בן צבי, אחותו של חבר הכנסת יגאל גואטה, שחתונת בנה ההומו עמדה במרכז הסערה בעקבותיה נאלץ גואטה להתפטר מש"ס, מגיבה לפרשה בריאיון תוקפני לתכנית "שש עם עודד בן עמי". בן צבי תקפה בחריפות את ש"ס, המפלגה לה הצביעה במשך שנים, ואמרה: "כל הכבוד לאח שלי, אני מורידה בפניו את הכובע, אני גאה בו שהוא עשה את מה שהוא עשה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"לא האמנתי למשמע אזניי", סיפרה סוזי בן צבי, תושבת קיבוץ גינוסר, על הלחצים שהופעלו בש"ס והובילו להודעת גואטה על התפטרותו. בן צבי למדה על התפטרות אחיה מהעיתונאים שהתקשרו לבקש את תגובתה: "שאלתי את הכתבת למה? היא אמרה לי בגלל שהוא היה בחתונה של... אני לא קוראת לזה חתונה, אני קוראת לזה מסיבה. במסיבה של הבן שלי. אמרתי מה? בגלל זה?".

"ש"ס יכולים לשכוח ממני"

"קודם כל מה זה עניינם של האנשים מה בן אדם עושה אחר הצהריים בשעות הפנויות שלו כשהוא לא בתפקיד", תהתה בן צבי. "ובנוסף, אח שלי כשהוא בא למסיבה של הבן שלי הוא לא היה בתפקיד הוא לא היה חבר כנסת בכלל", אמרה והסבירה כי האירוע התקיים לפני כשנתיים בעוד גואטה מונה לחבר כנסת רק לפני שנה וחצי: "מה נזכרו עכשיו?", תהתה.

משפחה זה ערך עליון. גואטה (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)
"גאה באח שלי" | צילום: Yonatan Sindel/Flash90

"אני לא יודעת מה להגיד, אני פשוט בהלם, אני במדינה כזאת שלא מקבלים את השונה ולא מקבלים את האחר ובגלל שאח שלי, דם מדמי, הגיע לכבד אותי, בא למסיבה של הבן שלי ובגלל זה?", סוזי נזכרה באירוע בהתרגשות. "אח שלי בא לעשות לי כבוד ואני מאוד שמחתי שהוא הגיע. כולם שמחו ועשו לו כבוד, עמדו כולם לקבל אותו. מאוד ריגש אותי שהוא בא".

"גאה באח שלי"

בהמשך, לא חסכה ביקורת ממפלגת ש"ס, אליה השתייך עד לא מזמן אחיה. "אותו הם מאלצים להתפטר? שיפטרו קודם כל את כל האנשים ש.. אני לא רוצה להתבטא לא יפה, יש שם אנשים... אח שלי לא רצח, אח שלי לא גנב", אמרה בכאב. "ש"ס הם יכולים לשכוח ממני, אני כל השנים הצבעתי בשבילם ואני לא אצביע אליהם יותר בחיים שלי. הם לא יראו פה בגינוסר יותר ש"ס בקלפי".

"כל זה בגלל שהוא בא לכבד את אחות שלו בחתונה של הבן שלה שהוא הומו? אני חושבת זו חוצפה, זו בושה וחרפה למדינת ישראל שלא יודעת לקבל את השונה ואת האחר", סיכמה בן צבי. "כל הכבוד לאח שלי, אני מורידה בפניו את הכובע, אני גאה בו שהוא עשה את מה שהוא עשה. כנראה שהוא לא צריך להיות עם האנשים האלה".