פריימריז במפלגת מרצ, ארכיון (צילום: פייסבוק מפלגת מרצ, חדשות)
בחירות במרצ, ארכיון | צילום: פייסבוק מפלגת מרצ, חדשות

ביממה האחרונה נפוצו שמועות ברשתות החברתיות על בכיר במפלגת מרצ שנמצא במעצר בית בשל חשד לאונס. הערב (שלישי) הגיבו במפלגה לשמועות, שהחלו ממספר ציוצים בטוויטר, והבהירו כי מדובר ב"בעל תפקיד" שהושעה מכל תפקידיו - וגם מסבירים שהפרשה נמצאת תחת צו איסור פרסום.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

חלק מהציוצים על הפרשה טענו כי הבכיר "יושב במעצר בית על אונס ילדה בת 13 של חברים, ושכל מרצ מגיעה אליו לביקורי ניחומים". במרצ אמרו בתגובה כי "מאחר שיש צו איסור פרסום של בית המשפט בפרשה, נמנענו מלהתייחס אליה עד כה. אבל גל השמועות ממשיך וחשבנו שהגיע הזמן לעצור אותו".

"לשבת עם ליברמן זה אופרטוניזם" (צילום: Hadas Parush/FLASH90)
"עתרתי להורות על הדחתו". גלאון | צילום: Hadas Parush/FLASH90

על פי הודעת המפלגה, בעל התפקיד הואשם לפני כחצי שנה בעבירות מין חמורות בקטינה. "ביום שבו התגלו החשדות ולאור חומרתם המזעזעת, פנתה יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון , לבית הדין של המפלגה, ועתרה להורות על הדחתו מחברותו בכל מוסדות המפלגה בהם נבחר לכהן ומכל תפקיד בו הוא משמש מטעם מרצ. ימים ספורים לאחר מכן התקבלה העתירה, והאיש הושעה מכל תפקידיו במפלגה. בית הדין של מרצ הוציא צו איסור פרסום בעניינה של העתירה, הבקשה להשעיה והצו שניתן, בכפוף לצו איסור הפרסום של בית המשפט בנושא".

במפלגה הדגישו: "אין במרצ מקום לאנשים שנחשדים בעבירות מחרידות וחמורות כל כך. נקודה. למרצ יש רקורד מוכח במאבק בעבירות מין, וסיפורי הבדים על 'כל מרצ מגיעה אליו לביקורי ניחומים' הם כל כך מכוערים ותלושים שמדהים אותנו לראות איזו תאוצה הם תפסו ברשת". גלאון עצמה הוסיפה בטוויטר: "לגבי הטענות על הסתרת הפרשה - אני לא יודעת למה מצפים שמרצ תפר צו איסור פרסום של בית משפט, שנועד להגן על קטינה, אבל אני לא מתכוונת להתנצל על זה".