יממה אחרי שהוכרז כמוביל בפריימריז לראשות העבודה, עמיר פרץ קיים מסיבת עיתונאים בבית מפלגת העבודה ובה התייחס להכנותיו לקראת הסיבוב השני והמכריע. בנאום שנשא הבטיח פרץ להעלות את שכר המינימום "באופן משמעותי" ולבטל את חברות כוח האדם בישראל. פרץ התחייב לשמור על המבנה של "המחנה הציוני" אך לא פירט כיצד על רקע המתיחות עם יו"ר התנועה ציפי לבני.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"כראש ממשלה אתן דחיפה ראויה להעלאה משמעותית של שכר המינימום כשהיעד הוא 65% מהשכר הממוצע", התחייב פרץ. "היעד השני הוא טיפול בגמלאים ובשחיקה של הפנסיות והיעד השלישי הוא ביטול חברות כוח האדם בישראל".

פרץ הוסיף כי "מי שצריך להיות מודאג הוא בנימין נתניהו. ביום שלישי הבא אניח את הצעת החוק לפיזור הכנסת. במאי 2018 יתקיימו בחירות כלליות וביום שלישי הבא יתחיל המהפך". לדבריו, ההבטחה הזו אינה בלתי מבוססת והיא מגיעה על רקע שיחות עם נציגי המפלגות.

"יכול להביס את נתניהו", עמיר פרץ (צילום: חדשות2)
פרץ במסיבת העיתונאים, היום | צילום: חדשות2

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הגיע למסיבת העיתונאים והביע תמיכה בפרץ. "עמיר מייצג את מה שהמפלגה זקוקה לה היום. הוא מנהיג חברתי עם ערכים ובמשך כל חייו הוא ייצג את הדרך הערכית - החיבור בין הפריפריה למרכז, השוויון והדאגה לאדם העובד", אמר ניסנקורן והוסיף כי הוא מאמין בערכיו של פרץ וביכולת שלו לייצר שינוי.

הרצוג. טרם הודיע במי יתמוך (צילום: חדשות 2)
הרצוג. טרם הודיע במי יתמוך | צילום: חדשות 2

גבאי: "מקבלים קהלים חדשים"

אמש אמר פרץ לאחר פרסום התוצאות כי "אני משוכנע שאנצח בסיבוב השני, שבסיומו אפתח במערכה להחלפת שלטון נתניהו ואני גאה בעשרות אלפי החברות והחברים שלקחו חלק בחגיגת הדמוקרטיה של מפלגת העבודה".

פרץ, שזקוק לתמיכתו של הרצוג ואנשיו כדי להעפיל לניצחון סופי על אבי גבאי, הודה בדבריו ליו"ר המפלגה שלו "על ארבע שנות שירות ועל ההישג הגדול בבחירות האחרונות לכנסת". במסיבת העיתונאים היום אמר פרץ כי יעשה "כל שביכולתי שהרצוג יהיה חלק משמעותי במפלגה. אדאג שהרצוג יהיה חלק מהמערכה".

גבאי. לא יתמודד (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
גבאי, אתמול | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

במקביל פנה גבאי שזכה ל-27% מהקולות למתפקדי העבודה ואמר כי "הוכחתם שאתם מתמקדים בעיקר ויודעים לקבל אדם חדש". בהמשך התייחס לעובדה כי הוא חדש במפלגה והוסיף כי "החברים קיבלו אותי באופן הכי מחבק ואוהב שאפשר. ראיתי שלרבים מהם היה קשה עם זה שאני חדש אבל הוכחתם שזאת מפלגה פתוחה שהיום קוראת לקהלים חדשים להצטרף אליה".

מתוך 52,505 בעלי זכות בחירה, יצאו להצביע אתמול 59.04%, 30,998 בני אדם. פרץ זכה ל-32.7%% מהקולות, גבאי ל-27.08%, הרצוג ל-16.7%, מרגלית ל-16.1%, בר לב ל-6.9%, בן זקן ל-0.18% - 56 קולות, וקרובי ל-0.03% - 8 קולות בלבד. סיבוב הבחירות הנוסף יערך ביום שני הקרוב באותן שעות ובאותם אתרים.