פרסום ראשון: המשטרה תמליץ ככל הנראה להגיש כתבי אישום נגד ראש הממשלה במסגרת פרשיות 1,000 ו-2,000. על פי הדיווחים הרו, שחתם מוקד יותר היום (שישי) על הסכם עד המדינה הרחיב באופן משמעותי את החקירה בתיק המתנות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במשרד המשפטים סיפרו היום שברפקליטות מנסים לבסס את תיק 2,000 כתיק עם עבירות כלכליות, ולא עיתנואיות המערבות יחסי הון ושלטון. לפי שעה נראה שעדיין לא הצליחו, למרות עדויות הרו, גם במסגרת התיק הזה, לבסס תיק עם עבירות כלכליות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם סרטון בדף הפייסבוק שלו בו הוא מגיב להתפתחויות האחרונות בפרשות הקשורות לו ולמקורביו. "אי אפשר בלי פרשיית השבוע, אז אני מבקש לומר לכם אזרחי ישראל", אמר נתניהו. "אני לא מתייחס לרעשי הרקע, אני ממשיך בעבודה למענכם".

דבריו של נתניהו מגיעים על רקע פירוט המשטרה אודות העבירות בהן הוא חשוד בתיקי 1,000 ו-2,000: "פרשיות המכונות 1,000 ו-2,000 שעניינן ביצוע עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים". מכיוון שנתניהו הוא החשוד היחיד בתיק 1000 (המתנות), החשדות מכוונים אליו. גם בתיק 2000 (המגעים עם נוני מוזס) הוא אחד משני החשודים בשלב זה.

בנימין נתניהו וארי הרו (צילום: פלאש 90, מרים אלסטר)
ארי הרו צפוי להודות בעבירות מרמה | צילום: פלאש 90, מרים אלסטר

תפנית מדאיגה נוספת מבחינתו של נתניהו היא חתימתו של ארי הרו, ראש הסגל לשעבר, על הסכם עד מדינה. במסגרת ההסכם שגיבש פרקליטו של הרו, עו"ד רועי בלכר, הרו צפוי להודות בעבירות של מרמה והפרת אמונים, לרצות חצי שנת עבודות שירות ולשלם קנס כספי.

להרו יש ככל הנראה מידע חשוב מאוד שהפרקליטות זקוקה לו על מנת להשלים את החקירות. במשטרה סיפרו שהרו נמצא בלחץ בשל בעיות אישיות משפחתיות ובעיות כלכליות קשות. הרו, כך מספרים במשטרה, תורם תרומה דרמטית לתיק 1000 ופותח צוהר לאירועים והתפתחויות בפרשה.

המגעים עם ארי הרו נודעו למשפחת נתניהו לפני כחודש והכו אותם בהלם. ארו, מוגדר כבן בית ובן משפחה ואם ישמש עד נגדם זו צפויה להיות מהלומה עבורם.