זוהר. "הציבור הוא הריבון" (צילום: פלאש 90, חדשות)
זוהר. "מתקשה להבין החלטת היועץ" | צילום: פלאש 90, חדשות

היועץ המשפטי לכנסת הורה לבטל את הדיון שיזם חבר הכנסת מיקי זוהר (הליכוד) בוועדה לצדק חלוקתי ושוויון חברתי, תחת הכותרת "תלונות שווא: האם גברים שווים בפני החוק?". היועץ עו"ד אייל ינון, נימק את החלטתו בכך שלוועדה אין סמכות לדון בנושא.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אני מתקשה להבין את החלטה היועץ המשפטי לכנסת", מסר ח"כ זוהר. "החלטה זו מונעת דיון חשוב שאף עשוי להביא לשוויון בין גברים לנשים. מטרת הדיון הייתה להביא לשיח פתוח, מבלי שום כוונה לפגוע בנשים שתלונותיהן מוצדקות".

לעומתו, חברת הכנסת תמר זנדברג (מרצ) בירכה על ההחלטה. "שדולת הנשים בישראל הוכיחה היום שוב כי מאבק נחוש וצודק, הוא מאבק מנצח", אמרה. "בהחלטתו, עצר היועץ המשפטי את מסע האשמת הקורבן שניסה לנהל מיקי זוהר בחסות הכנסת, מסע שהיה ממיט אות קלון על בית המחוקקים הישראלי. הטענות המגוחכות של זוהר וחבריו לא ראויות לבמה, בוודאי לא בחודש בו נרצחו ארבע נשים על ידי בעליהן. אין כאן סימטריה ולא שני צדדים שווים למטבע".

"מהלך דרמטי לחיזוק השמאל", זנדברג (צילום: פלאש 90 - מרים אלסטר, חדשות)
זנדברג. "מאבק נחוש וצודק הוא מאבק מנצח" | צילום: פלאש 90 - מרים אלסטר, חדשות

בכך מצטרפת זנדברג ל-13 ארגוני נשים - בהם ויצו, נעמ"ת, איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית ועוד - ששיגרו אתמול מכתב ליו"ר הכנסת אדלשטיין בעקבות כינוס הדיון. "נקודת המוצא שגברים הם קורבן לתלונות על אלימות במשפחה היא מופת של אבסורד - נשים הן אלה שלא מצליחות למצות את הדין עם גברים אלימים, רוב הנשים כלל לא מעיזות לפנות למשטרה", כתבו. "אנו מבקשות לשקול מחדש את קיום הנושא או להסית אותו לדיון העיקרי - טיפול אמיתי בתופעת האלימות במשפחה".