נתניהו (ארכיון)
המחאה הובילה לביטול הטקס החגיגי | צילום: Alex Kolomoisky \ פלאש 90, חדשות

ראש הממשלה בנימין נתניהו היה אמור להגיע השבוע למועצה המקומית עין מאהל בצפון, לביקור נדיר יחסית ביישוב ערבי. נתניהו אף היה אמור לקבל אות הוקרה מראש המועצה על תרומתו "לפיתוח האזור והזרמת תקציבים ליישוב" - אך הערב (שבת) הוחלט במועצה לדחות את האירוע, שתוכנן כבר במשך שבעה חודשים והיה אמור להיערך ביום שלישי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בימים האחרונים, ובמיוחד בעקבות ההסלמה בהר הבית, התגברה המחאה ברשת נגד ביקורו של נתניהו - ויו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה קרא לבטל את מענק אות ההוקרה. "שאות הוקרה יילך לנתניהו – זה לא מתאים לראש ממשלה גזען מרגליו ועד ראשו. נתניהו מסית מספר אחד נגד אזרחים ישראלים מאז הקדנציה הראשונה ועכשיו בא העניין של מסגד אל אקצא. דבר כזה לא מקובל ואנחנו בטוחים שהוועדות העממיות והאנשים המכובדים לא יקבלו את פניו של ראש הממשלה", אמר עודה.

ההזמנה לאירוע שבוטל
ההזמנה לאירוע שבוטל | צילום:

"בעקבות הכוונה של ראש מועצת עין מאהל להעניק אות הוקרה לראש הממשלה, אנחנו ברשימה המשותפת מתגאים שיחד עם ראשי המועצות המקומיות הצלחנו להשיג את מה שידוע היום כהחלטה 922 ואנחנו מתגאים שהצלחנו לגייס 6 מיליון שקלים למועצת עין מאהל", הוסיף עודה.

ינסה לשחזר את המנדטים שקיבל ב-2015. עודה
"הביקור לא מתאים". עודה | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות

ראש המועצה, וואליד אבו-ליל, אמר לחדשות 2 Online: "אף אחד לא ילמד אותי מה זה נאמנות לאנשי מסגד אל-אקצא. אני עלתית למכה, אני יודע מה זו הדת ומכבד אותה אבל בעקבות הלחץ ובעקבות ההקנטה והתקיפה שעברנו ברשתות החברתיות והביקורת שמופנית אלינו אנחנו נאלצים לדחות את הביקור למועד אחר, שעדיין לא נקבע ולא ידוע".

בתגובה לעודה אמר יו"ר המועצה: "אף אחד לא ילמד אותנו איך להתנהל ואיך לדפוק על הדלת של משרדי הממשלה על מנת להביא תקציבים. עודה כנראה רוצה לגרוף קולות". מקורבים לראש המועצה היו תקיפים עוד יותר: "עודה יכול להיות רועה צאן ולא יו"ר הרשימה המשותפת. עד היום לא ראינו הישג אחד שהוא יכול להתגאות בו".