יו"ר ש"ס השר אריה דרעי הוקלט באמירות שנויות במחלוקת נגד הציונות הדתית בכינוס סגור של ארגון הרבנים החרדי "בנועם". בדבריו כיוון דרעי לאגף הליברלי, ובמיוחד לרבני צוהר, להם הוא מקדיש חלק נרחב מדבריו. "גם כיפות סרוגות היום, מי שיודע בקהילות גדולות מאוד, בעיקר במרכז הארץ הם כבר על גבול של הרפורמה", הוא אומר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

יש מי שיגיד ש"רפורמי" זה לא עלבון, אך בשפה החרדית זה אולי העלבון הכי קשה שאפשר לתת. "מי שיודע איך מתנהלים שם בתי כנסת, ומה סדרי התפילה שם, אני לא רוצה להאריך הרבה, ממש שינויים גדולים מאוד", אמר דרעי. "נכון, זה עם כיפות יותר, זה נראה אחרת, זה ישראלי יותר, אבל זה על גבול הרפורמה".

עוד מפנה דרעי אצבע מאשימה לעבר רבני צוהר והם שהם היו הלוחמים הגדולים נגד חוק הגיור. "ביחד, בשותפות עם הרפורמים, כי ידעו שהמטרה היא להרוס", הוסיף. "הם נהנו מקלונם של אחרים להשמיץ את הרבנות, לחפש את כל המגרעות. הם הכול בחינם בסבר פנים יפות, בפנים מקלות והכול, כשכולנו יודעים את האמת".

מארגון רבני צוהר מסרו בתגובה רשמית כי "הדברים ואומרם לא ראויים להתייחסות", אך גורמים בסביבית הארגון אמרו לחדשות 2 כי "העבריין המורשע החשוד בפלילים גם כעת, הוא האחרון שיכול להטיף מוסר על ארגון רבנים גדול שמנסה לנקות את הלכלוך אחרי דרעי וחבריו".

מלשכת השר דרעי נמסר בתגובה: "לשר דרעי אין דבר נגד הציבור הדתי לאומי, להיפך, הוא מבקש לקרב בין יהודים ולא להפריד, ברוח חודש אלול הבא עלינו לטובה".