משבר בקואליציה: "אף חוק לא יעלה" (צילום: מרים אלסטר / פלאש 90)
אמסלם יעלה שוב את ההצעה מעוררת המחלוקת | צילום: מרים אלסטר / פלאש 90

פרסום ראשון: חבר הכנסת דודי אמסלם (הליכוד), יו"ר ועדת הפנים בכנסת, מתכוון להעלות שוב בתום הפגרה את הצעת החוק שיזם - לפיה לא יהיה ניתן לפתוח בחקירה פלילית נגד ראש ממשלה מכהן, שנחשד בעבירות קלות. למרות שהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מתנגד להצעה, אמסלם יגיש את הצעת החוק לאישור הכנסת לאחר החגים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אמסלם העלה את הצעת החוק לפני כשנה, ובעקבות הסערה שעוררה היא נדחתה לבקשת ועדת השרים לחקיקה. בליכוד מיהרו אז להרגיע את הרוחות והבהירו כי נתניהו אינו עומד מאחורי ההצעה. "הצעת החוק שיזם ח"כ אמסלם לא תואמה עם ראש הממשלה ונעשתה ללא ידיעתו", הבהירו אז.

ח"כ אמסלם מנסה כעת לגייס את תמיכת השותפות לקואליציה - וטוען שלא מדובר במהלך לטובת נתניהו אלא לראש הממשלה הבא, לאחר שארבעת ראשי הממשלה האחרונים מצאו את עצמם בחקירות - והוא בטוח שראש הממשלה הבא ימצא את עצמו באותה סיטואציה.

היום תקף אמסלם, בריאיון לדוד חכם בתחנת הרדיו "כאן מורשת", את התנהלות המשטרה במילים חריפות: "עשרות אם לא מאות חוקרים התעופפו בעולם בכל מיני מלונות וטיסות יקרות על חשבון משלם המסים, וזה מאמץ בלי סביר יחסית אפילו להיקף החשד שלהם. לכן אני חושב שאם הם היו משקיעים בעבירות רצח חצי מהמאמץ הזה, לדעתי הם היו תופסים את כל הרוצחים. יש עבירות רצח, סמים ואונס  - שם המשטרה כמעט לא נמצאת. מאיפה יש לה את כל האמצעים והכוחות? על חשבון הציבור כמובן?". 

הנאום לא יועבר בשידור ישיר (צילום: פלאש 90 \ Tomer Neuberg, חדשות)
בפעם הקודמת התנערו בליכוד מהצעת החוק | צילום: פלאש 90 \ Tomer Neuberg, חדשות

הודעתו של ח"כ אמסלם גררה בשנה שעברה גינויים רבים במערכת הפוליטית ובליכוד פרסמו הודעת התנערות שהתייחסה גם לבדיקה הנוכחית בעניינו של ראש הממשלה. "כל חקיקה באשר היא איננה רטרואקטיבית, וברור מאליו שהדברים לא חלים על בדיקות שכבר מתקיימות", הוסיפו במפלגה.

"ב-30 השנים האחרונות לא היה ראש ממשלה אחד שלא היה עסוק בחקירות", נימק אז אמסלם את החלטתו. לדבריו הוא לא מכיר מדינה דמוקרטית אחת בעולם שראש הממשלה שלה מככב בתדירות כזו בענייני חקירות ופרשיות שונות ומשונות. "אף אחד לא באמת מאמין שבכל העולם יש צדקנים ורק בישראל יש גנבים", הוסיף. "כדי להימנע מכך, בהצעת החוק שלי מוצע כי לא תיפתח חקירה פלילית נגד ראש ממשלה בעבירה שדינה עד שישה חודשי מאסר".