גבאי בנאום הניצחון שלו בפריימריז בעבודה (צילום: רויטרס, חדשות)
גבאי חוגג את הניצחון | צילום: רויטרס, חדשות

יושב הראש החדש של מפלגת העבודה אבי גבאי, מתחיל היום (שלישי) להתרגל לתפקיד ולמעמד החדש. בדיון שכינס להפקת לקחים מקמפיין הבחירות והכנת תכנית עבודה, התייחס לניצחון המפתיע שלו מאתמול. "מה שחשוב זה לארוז את היכולות שיצרנו כאן ולהעביר אותם להתמודדות האמתית מול נתניהו", קרא גבאי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

גבאי טען שמטרתו היא להגדיל את מספר המתפקדים למפלגה. "אנחנו צריכים להגיע לפחות ל-100 אלף מתפקדים בבחירות הבאות", אמר גבאי. "לא יכול להיות שמפלגת העבודה, שאנחנו מפלגה ששואפת לשלטון, ולשם אנחנו לא נגיע עם 52 אלף מתפקדים, אנחנו נגיע עם 100 אלף מתפקדים לפחות".

יו"ר המפלגה הטרי הודיע כי מבחינתו הקמפיין להחלפתו של נתניהו כבר החל. "הקמפיין להחלפת נתניהו התחיל היום, מבחינתנו הכריזו כבר על הבחירות", אמר. "אנחנו נביא 30 מנדטים ונחליף אותו".

גבאי השבוע מחוץ לביתו (צילום: פלאש 90,)
גבאי מחוץ לביתו הבוקר | צילום: פלאש 90,

מוקדם יותר היום התייצב גבאי בפעם הראשונה מול המצלמות כיו"ר מפלגת העבודה החדש. גבאי, שחגג אמש את ניצחונו על עמיר פרץ, התייחס להישג ואמר: "אתמול עשינו דבר מאוד פשוט - נתנו תקווה לעם ישראל".

גבאי הוסיף מחוץ לביתו: "אני שמח מאוד, זה בוקר עם תקווה חדשה. מתקשרים אנשים מכל המחנות, אני מקבל הודעות מאנשים שמצביעים לא רק עבודה ומצביעים אחרת - גם מבחינתם זה יום של תקווה ועל כך אני שמח".

גבאי סיפר על המסרים הרבים שקיבל מאז זכייתו ואמר: "אנחנו רואים הרבה מאוד פניות והרבה מאוד התרגשות בקרב קהלים אחרים, לא בקרב הקהלים שלנו, ואת הדבר הזה נממש במסע האמיתי שלנו לשנות את מדינת ישראל. כל דבר שנעשה היום זה עבור הדבר הזה".