עמיר פרץ ואבי גבאי
מי מביא יותר מנדטים? | צילום: חדשות 2

יממה לאחר הבחירות במפלגת העבודה, בודק הערב (רביעי) סקר חדשות 2 מי משני המועמדים שעלו לסיבוב השני יביא יותר מנדטים למפלגה בבחירות הבאות. הסקר שנערך ע"י מנו גבע ומינה צמח ממכון "מדגם", בקרב 500 מרואיינים, המהווים מדגם ארצי מייצג של כלל האוכלוסיה בישראל בגילאי 18 ומעלה, חושף כי ההבדל בין אבי גבאי לעמיר פרץ - עומד על מנדט אחד בלבד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

על פי הסקר, אילו אבי גבאי יעמוד בראש מפלגת העבודה, תקבל המפלגה בבחירות הבאות 14 מנדטים - אל מול 28 מנדטים שתקבל מפלגת הליכוד. יש עתיד תקבל 21 מנדטים, הרשימה המשותפת  13 מנדטים, כולנו 11 מנדטים והבית היהודי 9 מנדטים. כמו כן ישראל ביתנו תקבל 7, מרצ ויהדות התורה יקבלו 6 מנדטים כל אחת וש"ס תקבל 5 מנדטים.

מנגד, אילו יעמוד עמיר פרץ בראש מפלגת העבודה, תקבל המפלגה בבחירות 15 מנדטים ואילו בליכוד יזכו ב-29 מנדטים. על פי הסקר, בתרחיש כזה תקבל יש עתיד 20 מנדטים, הרשימה המשותפת 13 מנדטים, כולנו 10 מנדטים והבית היהודי 9 מנדטים. ישראל ביתנו תקבל 7 מנדטים, מרצ ויהדות התורה 6 מנדטים כל אחת וש"ס 5 מנדטים.

סקר מנדטים
תוצאות הסקר | צילום:

"מי שצריך להיות מודאג הוא בנימין נתניהו"

הבוקר קיים עמיר פרץ קיים מסיבת עיתונאים בבית מפלגת העבודה ובה התייחס להכנותיו לקראת הסיבוב השני והמכריע. בנאום שנשא הבטיח פרץ להעלות את שכר המינימום "באופן משמעותי" ולבטל את חברות כוח האדם בישראל. פרץ התחייב לשמור על המבנה של "המחנה הציוני" אך לא פירט כיצד על רקע המתיחות עם יו"ר התנועה ציפי לבני.

פרץ הוסיף כי "מי שצריך להיות מודאג הוא בנימין נתניהו. ביום שלישי הבא אניח את הצעת החוק לפיזור הכנסת. במאי 2018 יתקיימו בחירות כלליות וביום שלישי הבא יתחיל המהפך". לדבריו, ההבטחה הזו אינה בלתי מבוססת והיא מגיעה על רקע שיחות עם נציגי המפלגות.

במקביל פנה גבאי שזכה ל-27% מהקולות למתפקדי העבודה ואמר כי "הוכחתם שאתם מתמקדים בעיקר ויודעים לקבל אדם חדש". בהמשך התייחס לעובדה כי הוא חדש במפלגה והוסיף כי "החברים קיבלו אותי באופן הכי מחבק ואוהב שאפשר. ראיתי שלרבים מהם היה קשה עם זה שאני חדש אבל הוכחתם שזאת מפלגה פתוחה שהיום קוראת לקהלים חדשים להצטרף אליה". 

גבאי אף סימן בנאומו את כוונותיו אם יצלח גם את הסיבוב השני. "עברנו בהצלחה את המערכה הראשונה, אבל החלק הקשה עוד לפנינו", אמר. "הבוחרים אמרו היום את דברם - אנחנו רוצים יום ניצחון. אנחנו לא רוצים להיות חלק מקואליציה - אנחנו רוצים לבנות קואליציות בישראל". על היו"ר המודח הרצוג אמר גבאי: "אני אומר תודה להרצוג, שכיו"ר הביא הישגים יוצאי דופן למפלגת העבודה. אני יודע שתמיד הוא שם את טובת המדינה לנגד עיניו".

בתום ההצבעה אמש הודיעה ועדת הבחירות של המפלגה כי לא הושגה הכרעה כנדרש על פי תקנון הבחירות, לאחר שאף מועמד לא השיג יותר מ-40% מסך הקולות. לכן יערך סיבוב בחירות נוסף בין שני המועמדים שקיבלו את מירב הקולות.

מתוך 52,505 בעלי זכות בחירה, יצאו להצביע 59.04%, 30,998 בני אדם. פרץ זכה ל-32.7%% מהקולות, גבאי ל-27.08%, הרצוג ל-16.7%, מרגלית ל-16.1%, בר לב ל-6.9%, בן זקן ל-0.18% - 56 קולות, וקרובי ל-0.03% - 8 קולות בלבד. סיבוב הבחירות הנוסף יערך ביום שני, ה-10 ביולי, באותן שעות ובאותם אתרים