דוד ביטן ובנימין נתניהו (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
ביטן נגד השב"כ: "הם פחדנים" | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

גם לאחר סיום המשבר סביב הר הבית, במפלגת השלטון ממשיכים במתקפה החריפה נגד שירות הביטחון הכללי (שב"כ) על רקע דברי האזהרה שהשמיעו בפני ראש הממשלה והקבינט מפני התלקחות במשבר סביב הר הבית. לאחר דבריה החריפים של שרת התרבות רגב נגד הארגון, גם יו"ר הקואליציה דוד ביטן מתח ביקורת נגד אנשי הארגון, אותם כינה "פחדנים שבכל ההמלצות הם רוצים לחזור הביתה בשלום". זמן קצר לאחר מכן פרסם ראש הממשלה נתניהו הודעה בה דחה את הדברים: "מגבה את השב"כ".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בריאיון שהעניק לגל"צ בתוכנית "וילנסקי את סודרי", הוסיף יו"ר הקואליציה כי "אני לא זוכר פעם אחת שלא הזהירו מהסלמה". דבריו מגיעים ימים ספורים לאחר שהשרה רגב, חברתו למפלגה של ביטן, תקפה את הארגון וכינתה אותו "הזוי".

זמן קצר לאחר דבריו הקשים של ביטן, פרסם נתניהו הודעה בה דחה את דבריו של יו"ר הקואליציה. "ראש הממשלה מגבה את ראש השב"כ נדב ארגמן ואנשיו ודוחה את ההתקפות עליהם", מסר ראש הממשלה. "שירות הביטחון הכללי הוא ארגון מודיעין מסכל מהטובים בעולם, אשר מוביל בהצלחה את חזית הלחימה בטרור".

מסגד אל -אקצה. חשש ממהומות (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)
מתקפה על רקע המתיחות בהר הבית | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

עוד הוסיף נתניהו כי "העמדות של שב"כ אשר הוצגו לדרג המדיני, מבוססות על מידע מודיעיני, הערכות מצב וניתוח אסטרטגי של הזירות השונות. חיי ישראלים רבים ניצלו בשל פעולות הסיכול הרבות שבוצעו על ידו בשנים האחרונות".

בעקבות התבטאותו של ביטן, בתנועה לאיכות השלטון קראו ליו"ר הקואליציה להתפטר. "חברי ממשלה, המטיחים בכל ארגוני הביטחון ואנשי המקצוע זלזול מופגן, בהם ובמשפחות השכולות, מפרים שוב את אמון הציבור, פוגעים בחוסנו וביבטחונו. האנשים האמיצים בשב"כ מאפשרים לכל דכפין ללהג לאחר מעשה. על יו"ר הקואליציה להתפטר מתפקידו באופן מיידי ולהפסיק להתנהל בבריונות כלפי אנשים המוסרים נפשם לביטחון המדינה".

מוקדם יותר היום הכחישה לשכת ראש הממשלה פרסומים בתקשורת לפיהם בסביבת ראש הממשלה תקפו את השב"כ על רקע ההחלטה להסיר את אמצעי הבידוק בכניסות להר הבית. לדבריהם, אנשי הארגון הציגו לנתניהו "תרחישי אימים" שהובילו אותו לקבלת ההחלטה להסיר את הגלאים והמצלמות. בעקבות הדברים, מלשכת נתניהו נמסר כי "רה"מ נתניהו מביע הערכה עצומה לשב"כ והוא קשוב להערכותיו".