אדלסון ונתניהו, ארכיון (צילום: אפי צפריר / פלאש 90 / רויטרס)
שוחחו כ-100 פעמים. נתניהו ואדלסון | צילום: אפי צפריר / פלאש 90 / רויטרס

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (חמישי) בעמוד הפייסבוק שלו לעתירה של העיתונאי רביב דרוקר לחשיפת שיחותיו עם שלדון אדלסון ועם עורך העיתון "ישראל היום" לשעבר, עמוס רגב. על פי נתניהו הוא שוחח עם אדלסון כ-100 פעמים בשלוש השנים האחרונות ועם רגב כ-200 פעמים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

נתניהו טען כי כשם שכל הפוליטיקאים מדברים עם עיתונאים ומוציאים לאור, כך גם הוא נוהג. "בין הפוליטיקה והתקשורת מתקיים שייח קבוע ומתמשך", כתב ראש הממשלה. "כך מקובל בדמוקרטיה". נתניהו פרסם גם סרטון בו נראית דוברת הקמפיין של "המחנה הציוני" משוחחת עם עורך באתר Ynet.

"אני כמובן מקדיש את רוב זמני לניהול ענייני המדינה, אך מעת לעת, בדרך כלל בשעות הלילה ולאחר סיום יום עבודתי, גם אני משוחח עם אנשי תקשורת", טען ראש הממשלה. "אני מציג בפניהם את העשייה הגדולה שאנחנו מובילים למען מדינת ישראל ואזרחי ישראל - ומציע להם להביא את הדברים לפרסום".

"מקווה שבג"ץ יפסוק אחרת"

ראש הממשלה חשף לאחר מכן את נתוני שיחותיו עם אדלסון ורגב כשציין שנהג לדבר איתם בין 0.75 ל-1.5 פעמים בשבוע (בהתאמה). "נהגתי גם לשוחח מעת לעת עם מו״לים ועורכים ראשיים של כלי תקשורת אחרים, כפי שכולם נוהגים", הוסיף נתניהו.

שוחח כ-200 פעמים עם רה"מ. עמוס רגב (צילום: פלאש 90 משה שי)
שוחחרו כ-200 פעמים, עמוס רגב | צילום: פלאש 90 משה שי

נתניהו כתב כי הוא מתנגד עקרונית לחשיפת השיחות בין פוליטיקאים ואנשי תקשורת. "לדעתי ההתערבות הזאת ביחסים המורכבים בין תקשורת לפוליטיקה אינה משרתת את הדמוקרטיה, אלא להיפך".

"לכן ביקשתי מבג״צ לקיים דיון נוסף בנושא", המשיך והסביר נתניהו. "אני מקווה שהוא יפסוק הפעם אחרת. בכל מקרה, אין לקבל מצב שבו מקיימים סטנדרט אחד לי וסטנדרט אחר לכל השאר. אם חושפים - חושפים הכול. לכן במקרה שהבג״ץ ידחה את בקשתי, הסטנדרט האחיד יחייב שכל הפוליטיקאים יחשפו את פרטי השיחות שלהם עם אנשי התקשורת".