יו"ר מפלגת העבודה החדש, אבי גבאי, הגיע הערב (שבת) להפגנה מול ביתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בפתח תקווה, בדרישה לקדם את החקירות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. "ראשי הקואליציה צריכים לגלות אומץ לב ציבורי ולפרק את הממשלה", אמר. להפגנה הערב הגיעו גם יו"ר מרצ זהבה גלאון וחברת מפלגתה מיכל רוזין, והפגנות התקיימו ב-12 ערים נוספות. להפגנה בפתח תקווה הגיע מספר שיא של משתתפים - כ-5,000 בני אדם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ההפגנות מול ביתו של מנדלבליט מתקיימות מדי שבוע, בהשתתפות כמה מאות בני אדם. "הגעתי לכאן כדי לחזק ישראלים טובים שמצביעים לכל המפלגות ושמגיעים לכאן מדי שבוע, לפתח תקווה ולמוקדים אחרים בארץ, כדי לומר באופן ברור שהם לא מוכנים לקבל יותר שחיתות", אמר גבאי. "תהליכים משפטיים הם איטיים מטבעם, וצריכים להתנהל בבתי המשפט, אבל ישנם מעשים והתנהגויות שאינם ראויים ברמה המוסרית והציבורית".

גבאי בהפגנה, הערב (צילום: חדשות 2)
גבאי בהפגנה, הערב | צילום: חדשות 2

"קיימות עובדות שאין עליהן מחלוקת ובהן מתנות במאות אלפי ש"ח ומעורבות עמוקה של בן הדוד בעסקאות הספינות", הוסיף גבאי. "די בעובדות אלה בכדי שראשי הסיעות יאמרו לנתניהו את מה שהוא אמר על אולמרט: 'עד כאן'. יש רגעים שבהם מנהיגי ציבור לא יכולים להתחבא מאחורי פרוצדורות משפטיות. די בהתנהלות הציבורית המושחתת, כדי שראשי סיעות הקואליציה יגלו אומץ לב ציבורי, יפרקו את הממשלה, וילכו לבחירות".

עו"ד אליעד שרגא, יו"ר התנועה לאיכות השלטון, ממובילות המאבק, אמר הערב כי "הגל מטפס ועולה למעלה. אנחנו רואים איך לאט לאט מרימים את הגל הזה שיהפוך לגל צונאמי. אין לי ספק שבסופו של יום, לאור המחאה הציבורית שהולכת וגדלה, היועמ"ש ייאלץ להגיש כתבי אישום בפרשת 1000, 2000, 3000 ולצערי הרב כנראה יצוצו פרשות נוספות בימים הקרובים".

בליכוד מסרו בתגובה לדבריו של אבי גבאי: "ועוד איך יש מחלוקת על השקרים שאבי גבאי פיזר הערב בהפגנת 'הקרן החדשה' בפתח תקווה, שמטרתה הפעלת לחץ פסול על גורמי אכיפת החוק. מה שאין מחלוקת לגביו, הוא זה שאבי גבאי עצמו נשלח למעצר בית בפרשת בזק בשנת 2005 וקיבל מבזק למעלה מ-50 מיליון ש"ח מיד לאחר שסיים את עבודתו במשרד האוצר, בה עסק בעיקר בנושאים שקשורים לתקשורת ולבזק".

נתניהו התייחס בדבריו לשכרו הכולל של גבאי בכל שנותיו בחברת בזק. באשר למעצר הבית בו שהה, הדבר התרחש במהלך פרשת "הסוס הטרויאני" בבזק בינלאומי, במסגרתה נחקר גבאי באזהרה, ולאחר מכן שוחרר מחוסר אשמה.