"נתניהו פועל כדי למנוע בחירות" (צילום: פלאש 90, מרים אלסטר)
נתניהו (ארכיון) | צילום: פלאש 90, מרים אלסטר

ראש הממשלה בנימין נתניהו העלה היום (חמישי) פוסט בפייסבוק ובו בירך את העדה הדרוזית לרגל חג הקורבן, שיחל הערב. בפוסט, בו החמיא לעדה ואמר כי החג מזכיר לו את חגי ישראל, ואף הדגיש כי "זה לא מפתיע, משום שהערכים שלנו דומים", לא ציין את הקהילה המוסלמית בישראל שחוגגת גם היא את החג.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הדרוזים והיהודים מקדשים את החיים, גאים במורשתם הייחודית ובדתם ושניהם גם יחד לוחמים אמיצים המגנים על מדינתם - מדינת ישראל", המשיך ראש הממשלה. לפוסט אף צירף תמונה ובה דגלי ישראל והעדה הדרוזית זה לצד זה. בעוד שבקרב העדה הדרוזית חג הקורבן נחשב לחג החשוב ביותר בשנה, הוא נחגג במקביל בקרב הדרוזים, המוסלמים והצ'רקסים.

גולשים רבים הגיבו בזעם לאי-הכללת המוסלמים בפוסט הברכה. אחד הגולשים הזכיר כי " החג הוא גם של המוסלמים ומן הראוי גם לברך אותם בחג זה", ואחר הגיב בזעם: "זה שאתה שונא את המוסלמים הבנו מזמן, אבל לפחות תברך את 'המוסלמים הנאמנים' שהגיעו למעון ראש הממשלה ומחאו לך כפיים". גולש שלישי הדגיש כי "למרות שאנחנו לא צריכים את האיחולים שלך בחג שלנו כמוסלמים, בתור ראש ממשלה המגדירה עצמה מדינה דמוקרטית, אסור לך להפריד בין העדות".

אחרי ארבע שעות: ברכה למוסלמים

כעבור ארבע שעות, העלה ראש הממשלה פוסט קצר נוסף, בו בירך את אזרחי ישראל המוסלמים לכבוד החג. בפוסט זה ציין ראש הממשלה כי חג הקורבן מציין את ניסיון העקידה של אברהם את בנו ישמעאל - בדומה לסיפור העקידה של אברהם את יצחק במסורת היהודית. "החג הוא הזדמנות טובה לזכור שישנם גם דברים דומים בינינו לביניכם", כתב, וסיכם גם במקרה זה בברכה המסורתית: "כול עאם ואנתום ביח'ייר".

כזכור, פחות משבוע לאחר שמונה לראש הממשלה בתום בחירות 2015 - בחירות במהלכן הפציר נתניהו בתומכיו ללכת להצביע, שכן "המצביעים הערבים נעים בכמויות אדירות לקלפי" - כינס ראש הממשלה נתניהו מפגש במעונו עם אזרחים ערבים, דרוזים, בדואים וצ'רקסים. בכינוס התנצל נתניהו על הדברים שאמר, ובמספר הזדמנויות נוספות חזר על התנצלותו זו וקרא לשילוב מלא של כלל אזרחי המדינה הערבים.