נתניהו. כסף לא יועבר בזמן מתיחות (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ, חדשות)
ייתכן שהריאיון מהווה הפרת תנאי הרישיון | צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ, חדשות

יושב ראש מועצת הכבלים והלווין יפעת בן חי שגב, הורתה היום (ראשון) לפתוח בהליך בירור נגד ערוץ 20 בשל החשש כי שידור הריאיון עם ראש הממשלה בנימין נתניהו מהווה משדר חדשות בניגוד להוראות רישיונו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ממועצת הכבלים והלווין נמסר כי הריאיון שעסק כולו בנושאים חדשותיים וייצר חדשות בעניינים שונים שעומדים על סדר היום החדשותי, מצטרף להפרות אחרות לכאורה שנוגעות לשידורי חדשות בחודשים האחרונים על ידי הערוץ.

על פי תנאי רישיונו, הערוץ יכול לשדר חדשות רק לאחר אישור המועצה מראש ובכתב. הערוץ הגיש למועצה בקשה להפיק חדשות ולשידור מהדורות ומבזקי חדשות, שאושרה בכפוף למספר השלמות ומינויים שעל הערוץ לבצע. מאחר וההליך טרם הסתיים - הוראות הרישיון הקיימות בעינן עומדות. מאז הקמתו, בקיץ 2014 ועד היום הערוץ נקנס במאות אלפי שקלים בשל אי עמידה בתנאי הרישיון שלו, בין היתר בגין שידורי חדשות בניגוד להוראות הרישיון.

מערוץ 20 נמסר בתגובה: "נגיב למועצה בצינורות המקובלים ולא דרך התקשורת."

"הדיון על הצוללות לא צריך להתקיים בציבור"

לאחר ששמר על שתיקה וסרב להתראיין לתקשורת במשך זמן רב, שוחח ביום חמישי ראש הממשלה בנימין נתניהו עם שמעון ריקלין ואלירן טל בערוץ 20, והתייחס לפרשות ששמו נקשר בהן, בהן תיק 3000 - פרשת הצוללות. "שמרון ופילבר, אני מכיר אותם כאנשים ישרים, אנשים ערכיים, ואני בטוח ואין לי שום ספק שלא יהיה שום דבר שיצמד להם", אמר נתניהו. "אבל אין שום קשר אלי והם גם אומרים את זה, גם משרד המשפטים אמר את זה".

"ההחלטות לגבי הצוללות וגרמניה, הם נושאים רגישים וחשובים לעתידה של מדינת ישראל", הוסיף נתניהו. "הדיון הזה לא צריך להתקיים בציבור, הוא גורם נזק אמיתית למדינת ישראל. החוקרים יודעים את זה, כולם יודעים את זה. יודעים שאני לא חשוד. דבר אחד אני יכול להגיד, להשתמש בדבר הזה לסכן את ביטחונה של מדינת ישראל כדי לנסות להפיל ראש ממשלה, וזה מה שקורה כאן זה חסר אחריות".

"יש כאן ניסיון לייצר אש מלאכותית", האשים ואמר כי רכישת הצוללות ענתה על צורך קיומי: "הצוללות מבטיחות את הקיום של מדינת ישראל, לא פחות מזה. אני רציתי שש ואפילו יותר. היה מי שרצה חמש היה ויכוח והוכרע, קיבלנו את ההכרעה. אגב הכל ממסומך, מתועד".