יו"ר הרשימה המשותפת משיב לביקורות - ואומר מדוע הוא וחברי רשימתו בחרו להיעדר מהלוויתו של פרס: בריאיון ל"אולפן שישי" לאחר שנשלם טקס הקבורה של הנשיא התשיעי בחלקת גדולי האומה בהר הרצל, אמר עודה כי הוא שותף לכאב ברמה האישית - אבל לא ברמה המדינית.

לעדכונים נוספים לשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"יש לפרס משפחה וחברים ואני משתתף בצערם, זה הדבר העמוק והחשוב מכל", אמר ח"כ עודה. "ברמה הפוליטית, זה היה אבל לאומי שלא היה לי חלק בו, לא בנרטיב, לא בסמלים שמדירים אותי, לא בסיפורים על פרס הביטחוניסט. מחר אנחנו מציינים את אירועי אוקטובר 2000 ואחד מהחללים הוא אחיה הצעיר של אשתי. מישהו יכול להתחבר לכאב שלנו או שזה לא מעניין אף אחד?".

"אני קורא לא לעשות לנו דמוניזציה", הצהיר עודה, שנחשב בתקופת הבחירות לתקווה החדשה לגשר בין העמים. "לי כל כך חשוב לבנות קשרים עם גורמים שפויים בחברה הישראלית. אני באתי לפה עם שכפ"צ. ברמה האנושית, אני שותף לכאב, אבל לא ברמה המדינית. כמה שאני מנסה לחוש את הכאב של היהודים עם השואה והפוגרומים שעברו, היהודים צריכים לחוש את הכאב שלנו -אחרת זו לא אזרחות משותפת אמיתית".

אבו מאזן בלוויית פרס (צילום: גיל יוחנן)
אבו מאזן בלוויית פרס, הח"כים הערבים נעדר | צילום: גיל יוחנן

"היה חשוב לי לא לפגוע ברגשות הציבור ביום שבו פרס נפטר",הבהיר עודה. "הוא עשה דברים חיוביים, אבל יחד עם זאת יש דברים שאי אפשר לסלוח עליהם כמו 1948, כפר קאסם ולא אירועי אוקטובר 2000".