השר לביטחון פנים גלעד ארדן במתקפה חריפה על פייסבוק: בריאיון לתכנית "פגוש את העיתונות" אמר ארדן כי "חלק מדם הנרצחים על ידיה של פייסבוק" - וזאת בהאשימו את הרשת החברתית בכך שהיא ליברלית מדי ולא חוסמת תכנים מסיתים. את הדברים אמר ארדן לאחר שנשאל על הפתרונות האפשריים לגל הטרור שאינו פוסק.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

השר טען כי ההסתה ברשת החברתית היא שאחראית לטרור היחידים. "פייסבוק הפכה למפלצת", אמר ארדן. "כל השיח של הדור הצעיר ברשות, כל ההסתה והשקרים, הכול קורה על הפלטפורמה הזו. אני בעד שאדון צוקרברג יעשה ניטור עצמי".

מארק צוקרברג (צילום: רויטרס)
מארק צוקרברג | צילום: רויטרס

"אם פה בערוץ 2 היו מדגימים איך לרצוח יהודי, מחר בבוקר היו סוגרים את ערוץ 2", המשיך ארדן. "בפייסבוק יש אוזלת יד". השר אף הגדיל לעשות ואמר כי "זה הזמן שישראלים יציפו את צוקרברג בקריאות לנטר את הפלטפורמה הזו". ארדן אף טען כי "פייסבוק מחבלת בעבודה של משטרת ישראל כי גם כשהמשטרה פונה אליה היא אינה משתפת פעולה, ויש לה רף גבוה מאד להסרת תכנים ופוסטים".

מני יצחקי (צילום: פלאש 90)
"אין בעיה עם המסמך" | צילום: פלאש 90

בריאיון התייחס ארדן גם למסמך שהודלף ממשטרת ישראל, ובו מידע על פוליטיקאים שונים, ביניהם גם ארדן עצמו, שהיה היחיד ששמו פורסם. "בהנחה שמה שנאמר על ידי משטרת ישראל נכון - אין שום בעיה עם המסמך", הבהיר ארדן. "כלומר שזה נועד לוודא ששום פריט מידע לא נשכח. אני ישן מצוין בלילה ואני לא חושש".

יצוין כי לפני כשבוע וחצי נפגשו ארדן ושרת המשפטים שקד עם בכירים בפייסבוק בנושא ההסתה ברשת והפגישה הסתיימה ברוח טובה.

מפייסבוק נמסר בתגובה: "אנחנו עובדים באופן קבוע עם ארגוני בטיחות וקובעי מדיניות ברחבי העולם על מנת להבטיח שאנשים ידעו כיצד לעשות שימוש בטוח בפייסבוק. אין מקום לתוכן המעודד אלימות, איומים ישירים, טרור או דברי שטנה על הפלטפורמה שלנו. יש לנו מערך של כללי קהילה ברורים שנועדו לעזור לאנשים להבין מה מותר בפייסבוק, ואנחנו קוראים לאנשים להשתמש בכלי הדיווח שלנו אם הם מוצאים תוכן שהם מאמינים שמפר כללים אלו, כדי שנוכל לבחון כל מקרה ולנקוט בפעולה מהירה. יש לפייסבוק דיאלוג קבוע עם הממשלה על נושאים אלו."