השבעת הכנסת הקודמת (צילום: דוברות הכנסת, חדשות)
הצבעה באישון לילה? (ארכיון) | צילום: דוברות הכנסת, חדשות

הכנסת צפויה להעביר הלילה (שלישי) הצעת חוק של ועדת חוק, חוקה ומשפט של הכנסת שתאפשר לחברי כנסת לכסות גירעונות מתקופת הפריימריז באמצעות תרומות במהלך חמישה חודשים מתום הבחירות. בהצעה צפויים לתמוך חברי כל הסיעות, מלבד חברי "יש עתיד" - שתקפו אותה בחריפות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בהודעה מטעם המפלגה נכתב כי "זו שערוריה מושחתת. הפוליטיקה הישנה משני הצדדים משתפת פעולה כדי לאפשר לעצמה חשבון הוצאות בלתי מוגבל שיעמיק את התערבותם של בעלי אינטרסים ובעלי הון בפוליטיקה הישראלית". עוד נכתב כי "הצעת החוק תעלה באישון הלילה, כשאזרחי ישראל ישנים - הם סומכים על זה שהציבור לא ישמע".

"הצעת החוק הזו מצטרפת לסדרת פעולות מבישה בשבוע האחרון שבו ראינו את עוצמת הפוליטיקה הישנה של מפלגות הפריימריז במלוא עליבותה", נכתב עוד בהודעה, "הגיע הזמן שנבחרי הציבור יבינו שהם נבחרו כדי לשרת את אזרחי המדינה ולא את עצמם. די לשחיתות".

בחוק עצמו מובהר כי תורמים יוכלו לתרום רק את הסכום הקבוע כבר כיום בחוק, וכי לא יוכלו לתרום לאותו מועמד יותר מפעמיים בכל מערכת בחירות - ואם אכן יתרום לכיסוי חובות המועמד, לא יוכל לתרום לו במערכת הבחירות המקדימות הבאה. עוד הודגש כי כל תרומה שנועדה לכיסוי חובות תדווח למבקר המדינה.