בפעם הראשונה מאז הבחירות התראיין הערב (שבת) בניו יורק ראש הממשלה נתניהו לחדשות 2 והתייחס ליחסיו עם אובמה ולפגישתם האחרונה, לכישלון בנושא הדיור ולשיחת הטלפון שעוררה מחלוקת, לאביו של אלאור אזריה, עליה הבהיר כי אינו מתחרט. "בניגוד למה שחושבים, אני תמיד נהנתי מכל אחד אחת מ-17 מהפגישות שלי עם אובמה", אמר נתניהו. "בחלק מהן לא הסכמנו על דברים, ברובן הסכמנו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

כשנשאל האם הנשיא אובמה הבטיח לו כי לא ינסה לקדם מהלך מדיני חד צדדי, אמר נתניהו כי השניים לא שוחחו על כך, אך הוא מקווה שאובמה לא יעשה זאת. "אני אפילו ציטטתי אותו באו"ם כשהוא אמר שהסדר שלום לא עושים על ידי החלטות של האו"ם, זה נכון, עושים זאת על ידי מו"מ, קשה אבל חיוני בין הצדדים", הבהיר נתניהו. "הפעם היחידה שאובמה הטיל וטו על החלטה של האו"ם היה ב-2011 על החלטה אנטי-ישראלית ואני יכול ה רק לקוות שהמדיניות העקבית הזו של אובמה תימשך עד סוף הקדנציה שלו".

"מקווה שלא יכפה מהלך חד צדדי". נתניהו וא (צילום: לע"מ)
"מקווה שלא יכפה מהלך חד צדדי". נתניהו וא | צילום: לע"מ

נתניהו התייחס גם לשיחת הטלפון שערך לצ'ארלי אזריה, אביו של אלאור עם פתיחתו של המשפט נגדו והבהיר כי הוא אינו מתחרט עליה. "אתה יודע מה אמרתי לו? מילה במילה - שים יהבך על צה"ל, על הרמטכ"ל, על המפקדים ועל החיילים שלנו ועל מערכת המשפט שלנו", הסביר רה"מ. כאשר נשאל נתניהו האם התקשר למשפחות של חיילים נוספים שעברו לכאורה על פקודות הצבא, השיב: "לא, אבל התקשרתי להרבה הורים במצוקה על כך שבניהם נפלו או נעדרו או נפלו ונעדרו. וכאן יש מצוקה גדולה של אזרחי ישראל, אני רוצה שתבינו את זה".

ראש הממשלה הסביר כי מדובר בסוגיה רחבה: "יש אין ספור הורים שרואים את הילדים שלהם, חיילים וחיילות, שנמצאים במצב כמעט בלתי אפשרי - הם צריכים מצד אחד להגן על עצמם ומצד שני - בעיה לא פשוטה - לא להיות קלים מדי על ההדק, וזה לא קל. אני הייתי במצב הזה - עמדתי בלא מעט מקרים בהיתקלות או כמעט היתקלות עם אויב שהייתי צריך להחליט מתי אני יורה ומתי אני לא יורה - לקצין בסיירת מטכ"ל זה לא היה קל ואני חושב שלכל חייל זה לא היה קל".

"לוקח זמן להוריד את מחירי הדיור"

בריאיון נשאל נתניהו ועל המשבר בענף הדיור ועל היוזמה החדשה של שר האוצר משה כחלון - מס לבעלי שלוש דירות ויותר, עליה טען כי הוא "מנוע" מלהביע את עמדתו בנושא, ורמז כי ייתכן שלא יוכל להצביע. "אני בניגוד עניינים, כמו שאומרים", אמר נתניהו. "יש לי שלוש דירות". לגבי הצבעה אפשרית בנושא למרות ניגוד העניינים בו הוא מצוי השיב: "אני אבדוק את זה עם הגורמים המוסמכים".

זיגזג פוליטי. כולנו תרוץ עם הליכוד? (צילום: מארק ישראל שלם, פלאש 90, חדשות)
יצביע בעד מס על דירה 3? | צילום: מארק ישראל שלם, פלאש 90, חדשות

"יש לפחות שני גורמים מרכזיים שמשפיעים על מחירי הדיור -כמה דירות מתוכננות וכמה דירות נבנות", הסביר. "ב-2008 היו 25 אלף דירות מתכוננות והיום נסיים את השנה עם 100 אלף דירות מתוכננות שזה פי 4. היו 24 אלף יחידות דיור בבניה ואנחנו כנראה נכפיל את זה עד סוף השנה. בסוף הגדלת ההיצע זו הדרך היחידה שאני מכיר כדי להוריד את המחיר, זה לוקח זמן אבל אני מקווה שהמאמצים בסוף יתגברו על המגמה", אמר.

כשנשאל האם הוא יודע במה עוסקת הבדיקה במשטרה בעניינו, ענה ראש הממשלה כי אין לו מושג. "אני חושב שיש הרבה ניסיון להערים כל מיני גיבובי סרק ואני חוזר ואומר מה שאמרתי פעמים רבות - לא יהיה כלום כי אין כלום". כמו כן התייחס נתניהו גם להאשמות נגד רעייתו בפרשת מעונות ראש הממשלה והבהיר כי משפחתו נמצאת בהליך ערעור נגד החלטת בית המשפט.  "הדברים הללו נקבעו כשאשתי הוזמנה כעדה ואחר כך התברר שלמעשה היא הייתה הנתבעת ולא נתנו לה להביא את העדים מטעמה כדי להגן על עצמה".

"הדבר הזה נמצא בערעור, אבל אני רוצה להגיד שאני לא רק אוהב את אשתי, אני מעריץ אותה", אמר נתניהו. "היא נמצאת תחת מתקפה. איש לא היה רוצה לראות שעושים לרעייתו מה שעושים יום יום שעה שעה לרעייתי. העובדה שהיא עומדת בזה זה לא דבר של מה בכך".