מקדם תכנית מיזוג. נתניהו (צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, הדס פרטוש)
צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, הדס פרטוש

בשבוע האחרון נשמעו טענות רבות במערכת הפוליטית על פגיעה בחופש הביטוי בישראל, בין היתר בשל הדחייה המשמעותית בפעילות תאגיד השידור הציבורי. סקר מיוחד שערכו ד"ר מינה צמח ומנו גבע ממכון מדגם עבור התכנית "פגוש את התכנית" חושף מה אתם חושבים על הסוגיות הללו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק  

השאלה הראשונה בסקר נוגעת להחלטתו של ראש הממשלה נתניהו לדחות בשנה וחצי את תחילת השידור הציבורי העצמאי. 22.5% מהנשאלים סבורים שהצעד של נתניהו נובע מדאגה לשידור הציבורי, אבל לא פחות מ-56.1% סבורים שמדובר בניסיון להגביל את השידור הציבורי העצמאי.

סקר: דחיית מועד תחילת השידור הציבורי העצמאי (צילום: חדשות 2)
צילום: חדשות 2

58.8% מהנשאלים סבורים שדחייה של שנה וחצי בפתיחת השידור הציבורי העצמאי פוגע בחופש הביטוי, לעומת 30% שסבורים שהדחייה אינה פוגעת בחופש הביטוי, ו-11.2% שאינם יודעים.

האם דחיית פתיחת השידור הציבורי פוגעת בחופש הביטוי (צילום: חדשות 2)
צילום: חדשות 2

האם בשנה האחרונה חלה ירידה בחופש הביטוי של עיתונאים ונושאי משרות ציבוריות בישראל? בשאלה הזו היו הנשאלים חלוקים. 33.4% סברו שדווקא חלה עלייה בחופש הביטוי בשנה האחרונה, לעומת 25.9% שאמרו כי חלה ירידה ו-34.2% שטענו כי לא חל שינוי.

סקר: האם ישנה עלייה או ירידה בחופש הביטוי (צילום: חדשות 2)
צילום: חדשות 2

לסיכום התבקשו הנשאלים להשיב - האם מידת חופש הביטוי במדינת ישראל היא המידה המתאימה? 44.8% סברו שכן, לעומת 25.5% שאמרו כי מידת חופש הביטוי בישראל פחותה מן הרצוי, ו-22.6% שסברו שמידת חופש הביטוי בישראל גבוהה מן הרצוי.

סקר: האם חופש הביטוי בישראל הוא במידה המתאימה (צילום: חדשות 2)
צילום: חדשות 2