(ארכיון)
(ארכיון) | צילום: פלאש 90

לאחר התנגדויות מצד חברי הקואליציה ואף איום התפטרות של השר ליצמן, החליט הבוקר יו"ר הקואליציה להוריד את הצעת החוק שביקשה להוסיף סעיף של זהות מגדרית לנסיבות של פשעי שנאה, שהייתה אמורה לעלות היום לעלות להצעה במליאה. "יו"ר הקואליציה נכנע להומופוביה ולבריונות", אמר בתגובה יוזם ההצעה, ח"כ אמיר אוחנה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

היום תוכננה לעלות להצבעה במליאת הכנסת הצעה לתיקון חוק העונשין - "הוספת זהות מגדרית כנסיבה מחמירה בעבירות שנאה" שיזם אוחנה, המבקשת להוסיף "זהות מגדרית" לרשימת הנסיבות המחמירות בחוק העונשין, במטרה לכלול באותן נסיבות מחמירות גם תקיפות נגד טרנסג'נדרים וטרנסג'נדריות בישראל.

אין תמונה
ח"כ אמיר אוחנה



ההצעה המדוברת עלתה לסדר יומה של ועדת השרים בחודש מרס אולם אז הוחלט לדחות את ההצבעה בחצי שנה. על רקע שורת ההתבטאויות האחרונה נגד הקהילה הגאה ומצעד הגאווה שצפוי להתקיים בירושלים, החליט ח"כ אוחנה להעלות שוב את ההצעה להצבעה.

למרות ניסיונותיו של אוחנה, הסתמנה עוד בטרם ההצבעה התנגדות בקרב חברי הכנסת של הקואליציה. שר הבריאות יעקב ליצמן אף איים בשיחות סגורות בהתפטרות מהכנסת אם החוק יעבור. "יו"ר הקואליציה, ולא בפעם הראשונה - פועל נגד תנועת הליכוד, נגד ערכי הליכוד, ונגד חוקת הליכוד - תוך שהוא נסוג מפני כל איום על פירוק הקואליציה", אמר ח"כ אוחנה.

איים בהתפטרות. ליצמן
איים בהתפטרות. ליצמן | צילום: חדשות 2



"חבל שבשבוע כזה, בו מתקיים המצעד הירושלמי בחלוף שנה לרצח שירה בנקי, הצעת חוק נגד פשעי שנאה, חוק שבא למנוע שפיכות דמים ואלימות, דבר שאין יהודי ממנו - חוק שאני מנסה להעביר מאז נכנסתי לכנסת, מוסר באלימות על ידי דוד ביטן בשל כניעה לשר הכי הומופוב בתולדות מדינת ישראל, השר הכל כך פופולארי בציבור הישראלי, יעקב ליצמן - אשר חרד כל כך מהמילים 'זהות מגדרית' עד שמאיים לפרק את הקואליציה אם יכנסו לספר החוקים תחת המשמרת שלו", הוסיף.

יו"ר הקואליציה דוד ביטן הגיב לדברים: "אמיר אוחנה התבלבל מעט, זהו תפקידי כיו"ר הקואליציה לשקול שיקולים קואליציוניים בהליכי חקיקה. האלטרנטיבה שהייתה קיימת הייתה בין להוריד את הצעת החוק מסדר היום ובין להפיל אותה בהצבעת נגד, העובדה שהסרתי אותה מסדר יום ולא העלתי אותה כדי שתיפול בהצבעה מסייעת לנושא ולא להפך שכן כעת יוכל אוחנה לנסות לשכנע את מרכיבי הקואליציה במקום שהיה נכשל במליאה היום וכך היה מסתיים העניין. לא מכובד וראוי שחבר סיעת הליכוד תוקף בחריפות וללא סיבה את חבר סיעתו שעושה את עבודתו נאמנה".