הצבעה, לא דחייה. נתניהו, שקד ובנט (צילום: רויטרס, חדשות 2, נועם מושקוביץ)
עימות בממשלה: נתניהו נגד בנט ושקד | צילום: רויטרס, חדשות 2, נועם מושקוביץ

אחרי המתקפה על נתניהו בישיבת הממשלה הבוקר, בליכוד לא נשארים חייבים: במפלגה הגיבו אמש (ראשון) לדבריה החריפים של שרת המשפטים וחברת הבית היהודי, איילת שקד, בדיון על תאגיד השידור הציבורי במהלך ישיבת הממשלה. "בנט ושקד הם יקירי השמאל ונוני מוזס, שתומכים במאמצים הבלתי נלאים שלהם לפגוע בראש הממשלה נתניהו ובשלטון הליכוד", נמסר אמש מהמפלגה בתגובה לדברים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

המסרים מהליכוד הגיעו לאחר פרסום תמלולים מדיון בממשלה, שהגיעו לידי חדשות 2. במהלך הדיון אמרה השרה שקד: "תפסיקו כבר עם השקרים שלכם! תלמדו לשלוט ותפסיקו לקטר. חבורת בכיינים". שקד הוסיפה רמיזה לגבי כוחו של החינמון ישראל היום: "יש לכם עיתון משלכם, מה אתם מקטרים?".

דבריו של שר החינוך פורסמו גם הם בתמלול הדיון. "אם לא רוצים את התאגיד אז תגידו, 'איבדנו שליטה על זה, אנחנו לא רוצים'", אמר השר בנט, "אבל הדחייה לשנה וחצי נועדה להפחיד עיתונאים גם מימין וגם משמאל להצטרף. יש פה רצון להטיל סימן שאלה כדי להקשות ולייצר תקופה שהתאגיד יהיה בתלות מוחלטת בדרג הפוליטי".

הדחייה יוצאת לדרך
תאגיד השידור החדש במוקד הסערה | צילום:

בחודש שעבר תקף בנט את מהלכיו של נתניהו כשר התקשורת, לרבות בנוגע לתאגיד השידור החדש. "תקשורת חופשית היא הבסיס לדמוקרטיה, בעוד שהולכת ומתחוורת לי התמונה - הצבר החוקים להגבלת התקשורת מעורר דאגה עמוקה לעתיד חופש הביטוי", כתב אז בנט.

גורמים בליכוד תקפו גם את התבטאות ההיא. "תמוה מאוד שהשר נפתלי בנט, שבהובלתו תמכה מפלגת הבית היהודי בחוק לסגירת עיתון 'ישראל היום', מביע פתאום חרדה עמוקה לחופש הביטוי", אמר גורם במפלגת השלטון.