בקרוב תפסיק לנאום במליאה? ארכיון (צילום: פלאש 90)
בקרוב תפסיק לנאום במליאה? ארכיון | צילום: פלאש 90

רק לפני כשבועיים וחצי עוררה ח"כ חנין זועבי (הרשימה המשותפת) סערה נוספת בכנסת, כאשר קראה לחיילי צה"ל שפשטו על משט המרמרה "רוצחים" - ובמליאה פרצה מהומה. על רקע דבריה ועמדותיה של הח"כית החלו בחודשים האחרונים בקואליציה לחוקק את "חוק ההשעיה" ואף להחרים את נאומיה, וכעת מתברר כי בכנסת הבאה היא ככל הנראה לא תכהן: בבחירות שנערכו במפלגתה בל"ד היא שובצה במקום שנחשב לא ריאלי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בחודש יוני הצביעו מתפקדי המפלגה, ואתמול (שבת) דן גם הוועד הפוליטי - "הוועדה המסדרת" - בהרכב הרשימה. לאחר מכן פורסמה ההכרזה הרשמית על תוצאות הבחירות במפלגה, שעשויה לרוץ שוב במסגרת הרשימה המשותפת בבחירות לכנסת ה-21.

לא יהיו בכנסת הבאה. זועבי וזחאלקה (צילום: הדס פרוש / פלאש 90, חדשות)
גטאס וזחאלקה בפנים, זועבי בחוץ | צילום: הדס פרוש / פלאש 90, חדשות

39 חברי הוועד הפוליטי, בנוכחות של ועדת הביקורת של המפלגה, ערכו את ההצבעה במשרדי המפלגה בנצרת - וקבעו גם את זהות מזכ"ל המפלגה וסגנו. 20 מועמדים התמודדו על מקום ברשימה, מתוכם נבחרו 13: שישה מתוך הנבחרים הם "פנים חדשות".

במקום הראשון שובץ ח"כ ד"ר ג'מאל זחאלקה ובמקום השני חאליד ענבצאוי. זועבי שובצה רק במקום החמישי, וגם ח"ג בסאל גטאס דורג במקום נמוך במיוחד - 11 מתוך 13. מקומות אלו נחשבים נמוכים במיוחד, מכיוון שכיום למשל מכהנים רק שלושה חברי כנסת מבל"ד.

גורם במפלגה בירך על התוצאות: "צריך לרענן את השורות וטוב שהדרך לחנין זועבי נסללה החוצה!".