אין תמונה
ח"כ שמולי, ארכיון

נבחר ציבור גאה: לאחר ששמועות רבות הופצו בעניינו בשנים האחרונות, חבר הכנסת איציק שמולי (המחנה הציוני) הודיע הבוקר (שישי) על יציאתו מהארון והזדהותו כהומוסקסואל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הסכין מונפת על הקהילה שלי. שתקנו, שתקתי. לא עוד", צוטט שמולי בשער העיתון. שמולי הצהיר על נטייתו המינית במאמר שפורסם ב"ידיעות אחרונות" - שפורסם באופן לא מקרי שעות ספורות לאחר פיגוע הדקירה במצעד הגאווה בירושלים.

"אי אפשר לשתוק עוד כי כשהסכין מונפת על צווארה של קהילה להט"בית שלמה, הקהילה שלי, היא לא תיעצר שם. זוהי העת להילחם בחושך הגדול", הוסיף חבר הכנסת  - שנכנס לתודעה הציבורית בזמן המחאה החברתית.

מעצר הדוקר שליסל במצעד הגאווה. ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
מעצר הדוקר, אתמול | צילום: רויטרס, חדשות

"הסכין מונפת על צווארה של קהילה שלמה"

"המעשה הנפשע והנורא שקרה שוב 'בעיר של אלוהים' תוקף את כולנו. הוא תוקף את הזכות של כולנו להיות שונים, לבחור את הבחירות שלנו, לקבל את השונה ולהכיל את האחר", טען שמולי בנוגע לדקירה במצעד.

"בשם איזה אלוהים הסתער אמש הפושע המתועב על המון הצועדים? בשם איזו דת הוא שלף את הסכין והחל לדקור פעם אחת. ועוד פעם. ושוב פעם", סיכם, "לא ניתן לשתוק עוד. אי אפשר לשתוק עוד כי הסכין מונפת על צווארה של קהילה להט"בית שלמה, הקהילה שלי".

בעבר, כאשר כיהן כראש התאחדות הסטודנטים, העניק שמולי ריאיון לעיתון הסטודנטים הירושלמי "פי האתון" - ובו נכתב כי שמולי "מחפש חבר". עם היבחרותו לכנסת ב-2013 מטעם מפלגת העבודה הצניע שמולי את הנושא - וזכה לביקורת מצד פעילים בולטים בקהילה על הימצאותו בארון.

עד כה כיהנו רק שני חברי כנסת שהיו מחוץ לארון באופן מוצהר בזמן כהונתם - פרופ' עוזי אבן וניצן הורוביץ ממרצ. בחירתו של אבן עוררה סערה, ומספר נבחרים חרדים סירבו ללחוץ את ידו במליאה. בשנים האחרונות התמודדו פעילים רבים של הקהילה הגאה לכנסת, גם בליכוד וביש עתיד.