חוק החרם קודם, השגריר זומן (צילום: פלאש 90, חדשות)
המתנחלים נגד נתניהו: "חונק את ההתיישבות" | צילום: פלאש 90, חדשות

המתנחלים נגד ראש הממשלה: במכתב ששלחו היום (שני) במועצת יש"ע לחברי ליכוד, טוענים אנשי ההתיישבות כי בהוראת נתניהו נעצרו כל הליכי הבנייה ביהודה ושומרון. הם קוראים להם להתערב במצב וללחוץ על ראש הממשלה לחדש את הבנייה מעבר לקו הירוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בעת האחרונה עוברת על ההתיישבות תקופה קשה. בהוראת ראש הממשלה נעצרו כל הליכי התכנון ומכרזי הבנייה. מהלך זה הוא חנק להתיישבות, כפי שכתב על כך בעבר בנימין נתניהו בספרו", כתבו אבי רואה, יו"ר מועצת יש"ע ושי אלון, ראש המועצה המקומית בית אל.

"אנו חשים שמדיניותו מקפלת את דגל ההתיישבות ומהדקת את טבעת החנק על כל יישובי יהודה ושומרון ושכונות ירושלים שמעבר לקו הירוק", הוסיפו. "ערב הבחירות הקשבנו לראש הממשלה שעמד על הבמה וקרא לתמוך בליכוד בראשותו ואמר שהתוכנית של הליכוד היא לבנות את ארץ ישראל", הזכירו. "האם עצירת הליכי התכנון ביהודה ושומרון הם התוכנית לבנות את ארץ ישראל? האם חנק ההתיישבות הוא אהבת ארץ ישראל?", תהו השניים במכתב.

המכתב שנשלח לחברי הליכוד
המכתב שנשלח לחברי הליכוד | צילום:

"אנו פונים אליכם, חברי הליכוד, בבקשה להיות המשענת האמיתית שלנו בממשלה הנוכחית ולדרוש מראש הממשלה לקיים את הבטחתו להפסיק את ההקפאה התכנונית השקטה בהתיישבות, לקדם את הבנייה ולאשר תוכניות", קראו והפצירו בחברי מפלגת השלטון לשכנע את נתניהו "להסיר את טבעת החנק התכנונית" כיוון ש"העם בחר ימין - ויש לדאוג שגם המדיניות בשטח תהיה ימנית".

אריאל וסמוטריץ' איימו: "ניעדר מהצבעות"

המתיחות בין נתניהו לראשי ההתיישבות מגיעה לאחר שבשבוע שעבר אמר נתניהו לראש המועצה המקומית בית אל כי אין בכוונתו לאשר תכניות בנייה נוספות בתקופה הקרובה מעבר למתווה הקיים. בתגובה, רתמו ראשי המתנחלים את סיעת האיחוד הלאומי ומספר חברים בליכוד נגד ראש הממשלה ומדיניות ההקפאה בפועל.

אתמול כינסה סיעת האיחוד הלאומי ישיבת חירום במועצה האזורית בית אל, שבה איימו שר החקלאות אורי אריאל וחבר מפלגתו בצלאל סמוטריץ' "לנקוט סנקציות" נגד הממשלה בדמות היעדרות מהצבעות אם המציאות הנוכחית תימשך. היום מנסה מטה המאבק בבית אל לרתום אל המאבק חברי כנסת נוספים.

אתמול העביר חבר הכנסת אורן חזן את לשכתו לבתי דריינוף, שני מבנים המיועדים להריסה לפי החלטת בג"צ, והיום העבירו המתנחלים באמצעותו את מכתב חריף לחברי הליכוד נגד ראש הממשלה.