ח"כ מוטי יוגב מהבית היהודי תקף היום (רביעי) בחריפות את בג"ץ בעקבות החלטתו להרוס את בתי דריינוף בבית אל וקרא לרסן את השלטון המשפטי במדינה תוך הגברת הבנייה בשטחים. הצהרותיו עוררו ביקורת קשה במערכת הפוליטית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהתייחסות שהעניק לערוץ 7 על החלטת בג"ץ לדחות הבוקר את העתירה נגד הריסת המבנים, מתח ח"כ יוגב ביקורת נוקבת על גישת בית המשפט העליון ואף קרא להרוס אותו. "זו שרלטנות של בג"ץ וחוסר צדק", אמר יוגב. "על בג"ץ צריך להרים כף של טרקטור D-9. אנחנו כמערכת מחוקקת נדאג לרסן את השלטון המשפטי במדינה, את הזנב שמכשכש בכלב, ונדאג באופן ערכי וצודק שבישראל תשלוט הכנסת והממשלה, ושהרשות השופטת תדע את מקומה".

יוגב הוסיף: "אנחנו נמשיך ונבנה את ארץ ישראל בכל מקום ונתבע גם את בנייתן של 300 הבתים שהובטחו על ידי רה"מ בבית אל. לא יעזור לבג"ץ שהופך את המשפט לנספח".

דבריו של יוגב גררו תגובות נזעמות מצד חברי האופוזיציה, שם גינו את הדברים וקראו ליועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה נגדו."חבר הכנסת יוגב מסית נגד שופטי בית המשפט העליון, אנו נפנה ליועמ"ש שיעמידו לדין על הסתה", נכתב בהודעה שפרסמה מפלגת המחנה הציוני בעקבות הדברים. "מי שקורא לרמוס את בית המשפט בכלים כבדים, אחראי לכך שיהיה מי שיאמץ את דבריו הלכה למעשה ויבקש לפגוע פיזית בשופטי בית המשפט. מי שמעודד אלימות והסתה אין לו מקום בבית המחוקקים. לפני שבנט מדבר גבוהה גבוהה על כיבוד פסיקות בג"ץ, ראוי שייקח אחריות ויעמיד במקומו ובאופן מיידי את חבר מפלגתו המסית, לפני שקורה משהו נורא".

ח"כ מרב מיכאלי קראה גם היא שלא לעבור לסדר היום בעקבות הדברים. "מוטי יוגב לא ראוי להיות נבחר ציבור בישראל", אמרה מיכאלי. "חבר כנסת שקורא לעלות על בית המשפט העליון עם דחפורים צריך להיות מושעה לאלתר ולעמוד לדין על הסתה חמורה".

"אויבי שלטון החוק מתנפלים על בית המשפט העליון על מנת להחריבו", אמר ח"כ מיקי רוזנטל שהתייחס גם הוא לדבריו של יוגב. "אנחנו פה כדי להגן על הדמוקרטיה הישראלית".