על רקע הסכם הגרעין המתגבש בין אירן למעצמות שצפוי להיחתם בימים הקרובים, קורא היום (שני) יו"ר מפלגת יש עתיד יאיר לפיד לראש הממשלה נתניהו להתפטר מתפקידו לאחר שלדבריו נכשל מלעצור אותו. בליכוד הגיבו בזעם וכינו את דבריו "חצופים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בפתח ישיבת הסיעה השבועית של יש עתיד, אמר לפיד כי "לפי האינפורמציה שיוצאת בימים האחרונים מוועידת הגרעין בווינה, הסכם הגרעין עם אירן עומד בפני חתימה. זה עוד לא קרה, וצריך להילחם עד הרגע האחרון כדי שזה לא יקרה, מפני שזה הסכם גרוע המסכן את מדינת ישראל".

לטענת לפיד, על ראש הממשלה לשאת באחריות על כך שלא הצליח למנוע את ההסכם המסכן את ישראל. "אם ייחתם ההסכם הרע הזה, מדובר בכישלון ששמו של נתניהו מתנוסס עליו לאורך ולרוחב. אם ייחתם ההסכם הרע הזה, זוהי עילה להתפטרות של ראש הממשלה.

לפיד הזכיר את קמפיין הבחירות של נתניהו שעסק במרביתו בגרעין האירני, וכעת נראה שלא צלח: "נתניהו הלך לשלוש מערכות בחירות כשהוא מבטיח לישראל שהוא ורק הוא יודע למנוע את ההסכם הזה ואת הגרעין האירני, ואם הוא נכשל במניעת ההסכם, הוא לא יכול לחמוק מאחריות. זה עליו. זה על שמו".

"ההתנהלות שלו הביאה לכך שאין לנו נציג בווינה. ההתנהלות שלו הביאה לכך שהממשל האמריקני לא מוכן להקשיב לעמדות שלנו. ההתנהלות שלו הביאה לכך שלא רק ארה"ב, גם חמש המדינות האחרות סין, רוסיה, צרפת, אנגליה וגרמניה, לא התחשבו בטענות הצודקות של ישראל כלפי ההסכם".

הנגבי: נתניהו מוביל את המערכה נגד תכנית הגרעין

יו"ר הקואליציה צחי הנגבי תקף את לפיד על דבריו נגד נתניהו. "הדברים שהשמיעו דוברי האופוזיציה ה נגד ראש הממשלה על רקע ההסכם עם אירן מקוממים וחצופים", אמר בפתח ישיבת סיעת הליכוד. "לייחס לו כישלון בשל חתימת ההסכם זה כמו לייחס לצ'רציל כישלון בשל חתימת הסכם מינכן".

"ראש הממשלה מוביל מזה שנים מערכה בינלאומית עיקשת ונחושה נגד תכנית הגרעין של אירן. ללא המערכה הזאת לא הייתה התארגנות במועצת הביטחון להעביר החלטות נגד אירן ולא היו סנקציות שבסופו של דבר עצרו לאורך שנים את התפתחות התכנית הזאת. לומר שנתניהו הבטיח שלא יהיה הסכם זה דבר שאין לו יסוד ואין לו שחר".