נתניהו וארדן, ארכיון (צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90\כפיר סבג)
שוחחו על התקרית. נתניהו וארדן | צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90\כפיר סבג

התקרית האלימה של אוהדי בית"ר שזעזעה את עולם הכדורגל הגיעה עד לשולחנו של ראש הממשלה. בנימין נתניהו שוחח היום (שישי) עם השר לביטחון פנים גלעד ארדן, והשניים סיכמו לקיים בדיקה באשר לדרכי הפעולה האפשריות נגד האוהדים שהתפרעו אמש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"טוב שרובם המוחלט של אוהדי בית"ר ירושלים גינו לאלתר את ההתנהגות של אותה קבוצת אוהדים קטנה", אמר נתניהו. "לא ניתן להם להכתים שם של אוהדי קבוצה שלמה ולפגוע בתדמיתה של המדינה".

ההתפרעות של אוהדי בית"ר (צילום: ערוץ הספורט)
התקרית האלימה על המגרש, אמש | צילום: ערוץ הספורט

בית"ר שיחקה אמש בבלגיה מול קבוצת שרלרואה, וזמן קצר לאחר פתיחת המשחק השליכו אוהדי הקבוצה אבוקות לכר הדשא. כתוצאה מכך הופסק המשחק למספר דקות, אך ההתפרעות לא הסתכמה בכך. סמוך לשריקת הסיום נזרק מכיוון יציע אוהדי בית"ר ירושלים חפץ שפגע בשוער הקבוצה המתחרה.

בתגובה לאירועים, מיהרה שרת התרבות והספורט מירי רגב לשוחח עם שורה של גורמים, בהם ראש עיריית ירושלים, יו"ר המועצה למניעת אלימות בספורט ויו"ר ההתאחדות לכדורגל עופר עיני. "לא יכול להיות שקומץ בריוני ספורט מכתימים אוהדים של קבוצה שלמה, את ירושלים ואת המדינה", אמרה. "אנחנו נפעל לאתר את אותם פורעים ולהעמידם לדין".

ואכן, השוטרים חיכו היום לאוהדים כבר בנתב"ג, באולם קבלת הפנים, כשחלקם גלויים וחלקם סמויים. החשודים במעורבות במעשי האלימות בבלגיה נלקחו לתשאול מיד עם כניסתם ארצה. שבעה אוהדים עוכבו לחקירה ושוחררו. משטרת ישראל נעזרה בגורמי חקירה בבלגיה ובצילומי הטלוויזיה משם.

כבר אמש הודיע איש העסקים אלי טביב, בעליה של קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים, כי הוא יעזוב את הקבוצה בעקבות התפרעויות האוהדים בבלגיה. "אני את דרכי בכדורגל הישראלי ובבית"ר ירושלים סיימתי הלילה", אמר. "אם לפני כחודש באקט של לקיחת אחריות הצהרתי כי אני מעוניין למכור את הקבוצה ועד אז לא אפסיק להשקיע, כעת אני מודיע שאני עוזב הכול וחוזר לארה"ב. אמנה נאמן מטעמי עד שיגיע מי שמוכן לקחת על עצמו את המועדון".