עימות יוצא דופן במסדרונות הכנסת: חברת הכנסת אורלי לוי אבקסיס (ישראל ביתנו) האשימה היום (שני) את שר העלייה והקליטה זאב אלקין ב"התנהלות מאיימת, בלתי ראויה ולא כשרה" בשל מחלוקת בין השניים בנוגע להצעת חוק בנושא הדיור הציבורי. אלקין מצידו טוען: "היא משקרת במצח נחושה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במרכז המחלוקת בין השניים עומדת הצעת חוק סיוע בשכר דירה לממתינים לדיור ציבורי. ההצעה של ח"כ לוי אושרה בוועדת שרים לחקיקה בכנסת הקודמת, אושרה בקריאה ראשונה במליאה ואף זכתה לתקצוב של 30 מיליון שקלים ממשרד האוצר במטרה לסייע ל-2,700 הזכאים. במכתב חריף ששלחה ליועץ המשפטי לממשלה טענה לוי כי השר אלקין החליט להתנגד להצעת החוק ברגע האחרון - "ולמרבה תדהמתי הוא עשה זאת באמצעות שימוש באיומים מפורשים כלפיי וכלפי מפלגתי".

חברת הכנסת ציינה כי משיחות שקיימה עם אלקין בשבועיים האחרונים עלה כי השר אלקין "דרש 'לקנות' את אי טרפוד החוק בחלוקת הסכום שתקצב האוצר גם בין 27 אלף זכאי משרד הקליטה, או לחילופין התבקשתי להעביר לידיו מחצית מהסכום שהושג מהאוצר לידי משרדו".

אלקין: ח"כ לוי אבקסיס משמיצה

"השר אלקין המשיך במסכת הסחיטה והאיומים והדגיש כי אם לא נלך בדרכו ידאג לטרפוד החוק ואכן כך קרה", הוסיפה לוי במכתבה. "בכל זירה ופלטפורמה אחרת בה היו נאמרים הדברים הללו, היה מתפרש הדבר כסחיטה באיומים, כ'פרוטקשן'".

השר אלקין הכחיש את טענותיה של לוי וציין כי עד היום התקיימה בין השניים רק שיחה אחת בנושא החוק - "ובמסגרתה הסברתי שאני תומך בחוק שלה אבל דורש להרחיב את החקיקה גם לזכאי הדיור הציבורי מקרב העולים".

"אין שום סיבה שבעולם שחקיקה ראשית במדינת ישראל תייצר אפליה בין זכאי משרד השיכון לזכאי משרד הקליטה", הוסיף אלקין. "למרות ההשמצות של ח"כ לוי אבקסיס, אמשיך להילחם על הזכויות של עולים נזקקים. חבל לי שמי שנבחרה בקולות ציבור העולים בחרה לפתוח במלחמה דווקא מול הציבור הזה".