פרובוקציה או סיוע רפואי לחולה? סערה פרצה היום (שני) בוועדת הבריאות של הכנסת, לאחר שפעיל למען לגליזציה של קנאביס מסר ג'וינט לחולה שנכח בדיון ומחה על הקיצוץ שביצע משרד הבריאות במינון שהוא צורך. הדיון, שעסק בהיתרי השימוש בקנאביס הרפואי, הופסק לזמן קצר בשל המהומה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הדיון נערך על רקע ממצאי מחקר שערכה הכנסת, לפיו בשש השנים האחרונות חל זינוק פי 12 במספר ההיתרים לשימוש בקנאביס רפואי. מול החשש שמעוררים הנתונים במערכת הבריאות, התייצבו לדיון חולים הטוענים כי הסם שיפר את איכות חייהם וקראו למשרד הבריאות שלא להמשיך ולפגוע במינונים שנרשמו להם.

בין הדוברים היה גם בן אבישחם, שסובל ממחלת הקרוהן וסיפר כיצד השימוש בקנאביס שיקם את חייו. אבישחם תיאר את מידת הסבל שנגרם לו עד שמשרד הבריאות נעתר לבקשתו להעלות את המינון שנרשם לו: "רק בזכות הקנאביס טעמתי את טעם החופש, נרשמתי לאוניברסיטה והתחלתי לעסוק בספורט".

לדבריו, "ממשרד הבריאות סייעו לי מאוד, אבל חיכיתי חצי שנה עד שהסכימו להעלות לי את המינון אחרי שמצבי התדרדר. אין לי כוח לעמוד על הרגליים". בתגובה לדבריו, ניגש אליו שלומי סנדק, המוכר כפעיל למען הסדרת הקנאביס בישראל, והגיש לו ג'וינט. "זה מה שמשרד הבריאות צריך לעשות", אמר סנדק ועורר סערה באולם.

חברי הכנסת שנכחו בדיון, ובראשם יושב ראש הוועדה ח"כ אלי אלאלוף, גינו נחרצות את סנדק וכינו את התנהגותו "פרובוקציה מחוצפת". למרות זאת נמנע אלאלוף מסילוקו של סנדק מן האולם, זאת בשל רגישות הדיון ותכניו.

"לפעמים צריך לעשות דברים יוצאי דופן", אמר סנדק לחדשות 2 Online. "רק כך ניתן להביא נושאים כמו מצוקת משתמשי הקנאביס לתשומת הלב הציבורית ולידיעת מקבלי ההחלטות".