מהומה נוספת בכנסת: דיון משעמם לכאורה על סדר הדין הפלילי הפך לעימות מילולי חריף, כאשר ח"כ זהבה גלאון ממרצ כינתה הערב (שני) את ח"כ שרון גל מישראל ביתנו "דפוק". גלאון התייחסה להצעת החוק לעונש מוות למחבלים שהגיש גל ואמרה כי "אתם מתיישרים לימין, עומד חבר כנסת בריון תורן ומציע הצעה ואתם מתיישרים. כל דפוק מביא הצעה ואתם מתיישרים?" גלאון הורדה מדוכן הנואמים על ידי הסדרניות בעקבות דבריה, וקריאות הביניים הזועמות התרבו. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מה אמרנו לו? שהוא דפוק? ציפור נפשו של סגן השר מזוז נפגעה - אולי תחזיר את תעודת הזהות", צעקה גלאון מעל הדוכן לפני שהורדה וסירבה להתנצל. "אדוני היושב ראש, אתה לא צנזור ואתה לא יכול לעשות את זה ולהגיד לי מה להגיד". חברי סיעתה של גלאון הוצאו מהמליאה בזה אחר זה, וגם ח"כ ירון מזוז וח"כ חנין זועבי הצטרפו לויכוח והוצאו מהמשכן.

ח"כ יואל חסון מהמחנה הציוני, שניהל את הדיון במליאה, נזף בגלאון על דבריה הקשים נגד חבר כנסת מכהן ואמר: "נא לחזור בך מדברייך, את לא יכולה לקרוא לחבר כנסת דפוק". לאחר שגלאון הנסערת חזרה למליאה, היא צעקה "דבר כזה עוד לא ראיתי". חסון השיב לה: "אני מתנצל שנאלצתי להוציא אותך, לא יכנו חברי כנסת בכינויים האלה, זה לא מכובד לבית הזה ולא מכובד ליושבת ראש מרצ, לא משתמשים בביטויים לא פרלמנטריים כאלה".

גל: "זה השמאל הנאור והליברלי?"

גל ביקש רשות לעלות לדוכן ולהשיב לגלאון: "אותי לימדו כשהייתי ילד שיש לכל אדם את הזכות לבחור ממי להיעלב ובמקרה הזה אני לא נעלב. אני לא נעלב ממי שעורך טקס מביש בו מקריאים עדויות של מי שפועל נגד ישראל, ומי שקורא בחוק לסמן מוצרים של יהודים רק בשל היותם מתיישבים, למי שרוצה לבטל את חוק עונש המוות במתכונתו הנוכחית".

גל הוסיף: "זה השמאל הנאור והליברלי? תתנהגי בצורה ראויה, את תינוקת. למה לנקוט בביטויים כאלה? נחשף פרצופכם האמיתי, אתם לא מסוגלים לשמוע את האמת, אין בהם את הסובלנות. תתנצלי על האמירה הבוטה שמביישת את המשכן הזה". דבריו של גל נקטעו בקריאות ביניים נוספות מצד גלאון וחברי לסיעה שחזרו למליאה.

עימות נוסף אירע בין ח"כ יואב קיש מהליכוד לבין חברי הכנסת הערבים, שצעק לעברם: "אתם פועלים נגד המדינה". לבסוף עברה הצעת החוק, שמחמירה את תנאי העצירים החשודים בעבירות ביטחון ברוב של 39 נגד 8.