אין תמונה
אורן חזן בבורגס

ועדת האתיקה של הכנסת הודיעה היום (רביעי) כי לא תדון בממצאי תחקיר חדשות 2 על מעללי סגן יו"ר הכנסת, ח"כ אורן חזן, בבורגס לפני שנבחר לכנסת. וזה ההסבר הרשמי: המעשים המיוחסים לחזן - בהם שימוש בסמים והזמנת נערות ליווי עבור לקוחות - בוצעו לכאורה לפני שנבחר לכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההחלטה התקבלה לאור חוות דעת של היועץ המשפטי של הכנסת איל ינון. בעקבות שידור התחקיר בחודש שעבר התקבלו בוועדה קובלנות רבות, אך מכיוון שמדובר בטענות שנוגעות לעברו של חזן, החליט היועץ המשפטי כי "אין לוועדה סמכות להידרש לקובלנות שעניינן עברו ומעשיו של חבר כנסת טרם היבחרו לכנסת".

היועץ הוסיף כי הוועדה גם אינה יכולה להטיל סנקציות שונות על חזן במצב הנוכחי. למרות ההחלטה שלא לדון בנושא, העבירו חברי הוועדה - בראשם ח"כ יצחק וקנין מש"ס - ביקורת על המעשים שנחשפו בתחקיר.

"הוועדה מבקשת להדגיש כי אין בהחלטתה כדי להפחית מהחומרה שבה חבריה רואים את המעשים המיוחסים לח"כ חזן, ככל שאלה אכן התרחשו", נכתב בהחלטה. כן טענו הח"כים כי הדברים הביאו ל"פגיעה חמורה בכבוד הכנסת ובמעמדה".

בנוסף, חברי הוועדה גיבו את החלטתו של יו"ר הכנסת אדלשטיין להשעות את חזן מניהול המליאה כסגן יו"ר הכנסת: "החלטתו של יו"ר הכנסת שלא לשבץ לעת עתה את ח"כ חזן בניהול ישיבות מליאת הכנסת כסגן יו"ר הכנסת היא החלטה ראויה ונכונה".

השבוע התייחס שוב ח"כ חזן לסערת התחקיר: בריאיון לכתבנו עופר חדד אמר חזן כי הוא "שמח שקרתה לי הטלטלה הזו כדי להזכיר לי שבסוף אני בנאדם". חזן, שטרם הגיש את תביעת הדיבה נגד התחקיר, הוסיף: "אני לא מתחרט על שום דבר שעשיתי בחיים. כל מה שעשיתי היה תחת מעטה החוק ואני עומד מאחורי הדברים שעשיתי".