מירי רגב. ארכיון (צילום: מרים אלסטר / פלאש 90, חדשות)
השרה רגב, ארכיון | צילום: מרים אלסטר / פלאש 90, חדשות

מנהלי מוסדות התרבות שימו לב - אלו הקריטריונים שלא כדאי לכם לעבור עליהם: שרת התרבות מירי רגב תפרסם מחר "קול קורא" לקראת חלוקת התקציבים לשנת 2016 למוסדות התרבות ובו הודעת אזהרה הכוללת את הסעיפים שיביאו לשלילת התקציב. כך פורסם לראשונה הערב (רביעי) במהדורה המרכזית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לטענת השרה רגב, ההחלטה לפרסם את הקריטריונים אינה ניסיון להסיט את האש מהתחקיר נגדה בערוץ 10, אלא בגלל שמדובר במועד האחרון שבו ניתן להציג את ה"קול קורא" וכדי שמוסדות התרבות יוכלו להיערך אליו בזמן. מבחינת רגב מדובר בפרוייקט הדגל שלה, שהסעיפים שלו כבר עברו את אישור היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין.

הקריטריונים החדשים לתקצוב המוסדות (צילום: חדשות 2)
הקריטריונים החדשים | צילום: חדשות 2

אבל השרה רגב לא מתכוונת לעצור כאן: בכוונתה להביא את הסעיפים החדשים לחקיקה כבר במושב הבא של הכנסת. המשמעות היא שאם הדבר יעבור בכנסת תוכל השרה לרגב לשלול באופן מיידי את הכסף ממוסדות התרבות, בניגוד למצב כיום שבו ניתן לפתוח בהליך פלילי שעלול לקחת זמן רב.

"משרד התרבות והספורט בראשותי יפרסם בימים הקרובים הודעה לכל הגופים המבקשים להתמך על ידי המשרד, כי חובתם לפעול לשמירה על ערכי מדינת ישראל, חוקיה וריבונותה", אמרה הערב רגב. "הקול הקורא שיפורסם, מבהיר שלמדינה ולמשרד נתונה הסמכות לקנוס את הגופים שימצאו כחותרים תחת אושיות המדינה, סמליה וערכיה כמדינה יהודית דמוקרטית".

עוד הוסיפה שרת התרבות והספורט: "אני עושה אבחנה ברורה בין חופש הביטוי לחופש המימון. חופש הביטוי הוא ערך עליון במדינת ישראל, אך עם זאת, למדינה הזכות שלא לממן גורמים אשר חותרים תחת היותה מדינה יהודית ודמוקרטית".