לאחר הפארסה שאירעה בשעות הלילה המאוחרות (שלישי) במליאת הכנסת, מנסים הבוקר להסביר בסביבתו של יובל שטייניץ מדוע השר נעדר מלכתחילה מההצבעה על דחיית אישור התקציב לחודש נובמבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לטענת מקורביו, השר שטייניץ נעדר מההצבעה במליאת הכנסת משום שחש ברע. למרות מצבו הבריאותי, התקשרו אליו אנשי הקואליציה באמצע הלילה והזעיקו אותו לאולם המליאה. בלי הקול שלו, הסבירו לו, הקואליציה עלולה להפסיד בהצבעה.

"הוא הגיע במהירות למליאה, תוך כמה דקות, ולא לאחר כמה שעות כמו חלק מהטענות שנשמעו", טענו הגורמים בסביבתו של שטייניץ. כמו כן, הם דוחים את הפרסומים לפיהם שטייניץ הגיע למליאה עם פיג'מה. "חולצת פולו זה לא פיג'מה", הם אמרו‎.

המתינו לשר באמצע הלילה (צילום: פייסבוק הכנסת)
המתינו לשר באמצע הלילה | צילום: פייסבוק הכנסת

שטייניץ נכנס, הח"כים צהלו

הלילה המתיש של חברי הכנסת במליאה החל כשחברי הקואליציה הבינו שאין להם את הרוב הדרוש לאישור הצעת הממשלה לדחות את מועד אישור תקציב המדינה לשנים 2015-2016 לחודש נובמבר.

שר הכלכלה דרעי עמד מעל דוכן הנואמים במשך דקות ארוכות, במטרה למשוך זמן עד להגעתו של שטייניץ שהוקפץ מביתו שבמבשרת ציון. חברי האופוזיציה זעמו מהספסלים וחלקם צעקו לעבר דרעי שהוא מבזה את הכנסת. "כל אחד יכול לנצל את תקנון הכנסת כפי שהוא רוצה", השיב להם שר הכלכלה. 

כששטייניץ סוף סוף הגיע, קראו חברי הכנסת קריאות שמחה ושטייניץ מיהר לתפוס את מקומו. השר יריב לוין שנאם באותו הזמן הבין שאפשר לעבור להצבעה וסיים בזריזות את נאומו. ברוב זעום של שני חברי כנסת אושרה לבסוף ההחלטה. 56 חברי כנסת תמכו בעמדת הממשלה לדחיית האישור ל-19 בנובמבר, בעוד 54 חברי כנסת התנגדו.