סיוע משמעותי לחקלאות? (צילום: רויטרס)
"נעזור להם בכל זאת", נחל עוז | צילום: רויטרס

התבטאות חריגה בחריפותה של שר בממשלה נגד תושבים בעוטף עזה. שר החקלאות יאיר שמיר (ישראל ביתנו), אמר היום (רביעי) במהלך טקס כי "לא נסלח לתושבי נחל עוז על תמיכתם בהתנתקות, אך למרות זאת נעזור להם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השר שמיר הנמנה עם מפלגתו של שר החוץ אביגדור ליברמן, לקח חלק בטקס הרמת כוסית שהתקיים בבית תנועת המושבים, שם אמר את הדברים הקשים. "לא נסלח לתושבי נחל עוז על שתמכו ורקדו על הדם של אנשי גוש קטיף בזמן ההתנתקות", אמר שמיר. "אך זה פוגע בסולידריות ובכל זאת נעזור", סיים.

אין תמונה
השר יאיר שמיר

שמיר עצמו, לא הכחיש את התבטאויותיו. אמירות בעלות אופי דומה פורסמו במהלך ימי המבצע באתרי אינטרנט הנמנים עם הציבור הדתי הלאומי, אולם כל אלו לא בלטו בחריפותן כמו זו בה נקט השר שמיר. דבריו של השר, באו כשלושה שבועות לאחר תום מבצע "צוק איתן" במהלכו ספג היישוב פגיעות קשות.

בזמן המבצע הצבאי בדרום פורסם כי השר שמיר צפוי להודיע בקרוב על התפטרותו מהכנסת, כדי לאפשר את כניסתו לבית המחוקקים של חבר המפלגה, ליאון ליטינצקי, שכיהן בעבר כחבר כנסת.

המהלך שאותו הוביל יושב ראש המפלגה אביגדור ליברמן תוכנן להתבצע לאחר תום מבצע "צוק איתן". בזכות צעד זה של ליברמן, חבר הכנסת העתידי ליטינצקי יוכל לפעול מטעם המפלגה במישור הפרלמנטרי, בעוד שמיר לא יתפטר מהממשלה ויתמקד בעבודתו בה.