ההצבעה על חוקת המפלגה חוללה מהומה: יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, וחברי סיעתו, התכנסו הערב (רביעי) באוניברסיטת תל אביב על מנת לאשר את החוקה החדשה של המפלגה - אותה ביקש בנט להעביר, כיוון שהיא מעניקה לו סמכויות נרחבות הרבה יותר מהמצב כיום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

אלא שבמהלך הליך ההצבעה על קבלת החוקה, התחולל באולם הוועידה קרב מיקרופונים, במהלכו נטלו את רשות הדיבור שניים מהח"כים של המפלגה - ח"כ יוני שטבון וח"כ מוטי יוגב - ואמרו את דעתם על ההצבעה.

"אנחנו רוצים לשמור על ערכי הדמוקרטיה. ברגעים אלה פוסלים חתימה, חתימה", התריע ח"כ שטבון. "לא מאפשרים את זה, ולכן אנו מצרים על כך. אנחנו רצינו לבוא להסכמות אבל הדברים לא מתנהלים כך וחבל לנו", הוסיף ח"כ מוטי יוגב, שעלה אף הוא לבמה לצדו.

לאחר מכן עלה לבמה גם יו"ר המפלגה בנט ושאל את ח"כ שטבון: "מי הנציג שלך?" ונענה: "יש דמות שנמצאת שם". בנט השיב לו: "אני אחראי שהכל נעשה בהגינות" - וירד מהבמה.

החוקה אושרה - בנט הפך לבעל הבית של המפלגה

ואיך הסתיים הקרב הגדול בבית היהודי? מרכז המפלגה אישר את הצעת הפשרה של סגן השר אבי וורצמן, לפיה החוקה שביקש להעביר בנט מאושרת - ובמפלגה ידונו באפשרות לשנות בה כמה סעיפים על ידי הקמת ועדה שתדון בהסתייגויות.

החוקה, כאמור, אושרה ברוב גדול מאוד - וזו סיבה לחגיגה של בנט שהפך למעשה לבעל הבית היחידי במפלגה. אחת המשמעויות של המהלך: בנט יכול לשריין 4 מקומות למועמדים שלו בין 20 המועמדים הראשונים של המפלגה, וסמכויותיו במפלגה כעת רבות מאוד.