יחימוביץ' ושגיא, לפני פיצוץ הפרשה (צילום: פלאש 90, רוני שוצר)
יחימוביץ' ושגיא, לפני פיצוץ הפרשה | צילום: פלאש 90, רוני שוצר

בתחילת נובמבר 2012, כשבועיים בלבד לאחר שהוצג בתור הרכש החדש של מפלגת העבודה, נאלץ אלוף (במיל') אורי שגיא להסיר את מועמדותו - וזאת בעקבות טענות שעלו נגדו על הטרדה מינית שביצע לכאורה. בריאיון שהעניק היום (שישי) ל"מוסף הארץ" הכחיש שגיא בתוקף את הטענות. הריאיון הזה הוביל לתגובה יוצאת דופן של ח"כ שלי יחימוביץ', שלא יכלה להישאר אדישה לדברים ופרסמה בעמוד הפייסבוק שלה פוסט מיוחד: "לראשונה אני מספרת מה באמת קרה מאחורי הקלעים של נסיבות עזיבתו המבישות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בריאיון לעיתונאית דליה קרפל ב"הארץ" אמר שגיא כי הטענות נגדו היו "רכילות טיפשית והטחת רפש לא מבוססת". שגיא התייחס גם לתפקידה של יחימוביץ', אז יו"ר המפלגה, בפרשה ואמר: "היא כנראה שמחה להיפטר ממני". שגיא הוסיף כי "מעסיקה אותי רק הקלות הבלתי נסבלת של הטחת האשמות שווא, רכילות מרושעת שקשה מאוד להתמודד עמה, מה גם שלא קיבלתי ממנה פרטים מזהים על המתלוננת".

"דבריו של שגיא בכל הנוגע לנסיבות הסרת מועמדותו מסולפים ושקריים", פתחה יחימוביץ' את הפוסט שפרסמה הבוקר וכבר זכה לשלל תגובות ושיתופים רבים. "אני זו שהצעתי לשגיא להתמודד לכהונה ובאחת השיחות גם קיבלתי, לבקשתי, הסברים על שמועות שאפפו את שמו".

"באוקטובר 2012, כשבוע אחרי שהכרזנו יחד על הצטרפותו למפלגה, ביקשה להיפגש איתי אישה רצינית ומוערכת הנושאת בתפקיד בכיר במשק", המשיכה יחימוביץ'. "היא ישבה בלשכתי וסיפרה, לתדהמתי, ששגיא אנס אותה לפני שנים רבות, כשהייתה חיילת והוא כבר קצין בכיר".

אין תמונה
הפוסט של יחימוביץ' בפייסבוק

"הייתי בטוחה ששגיא יכחיש. טעיתי"

יחימוביץ' הוסיפה כי האישה סיפרה בפירוט אודות האירוע וטענה כי מעולם לא התלוננה במשטרה משום שזו "הייתה תקופה שונה". לדברי יחימוביץ', האישה אמרה לה כי "היא נושאת את הצלקות שנים ארוכות, חווה את הכאב שוב ושוב בכל פעם שהוא מטפס בסולם הדרגות".

יחימוביץ' הבהירה לאישה, לדבריה, כי בשל התיישנות לא ניתן יהיה לפנות לאפיק פלילי. למרות הדברים האלה, הפצירה בה האישה לעצור את מועמדותו לכנסת מטעם המפלגה. "בשבועיים שחלפו מאז הפגישה ביצענו שורה של בדיקות והתייעצויות", אמרה יחימוביץ'. לדבריה, האישה נפגשה עם משפטן בכיר, מסרה בפניו תצהיר ואף נבדקה בפוליגרף ונמצאה דוברת אמת.

חברת הכנסת מספרת כי לאחר התייעצות עם אנשים שונים, בהם רמטכ"ל לשעבר ושר משפטים לשעבר, זימנה את שגיא לפגישה ואף ביקשה משלום קיטל, שהיה בקיא בפרטי הפרשה, להשתתף בה. "היה לי ברור שזו תהיה פגישה קשה, הייתי גם משוכנעת ששגיא יכחיש. טעיתי", כתבה.

"לא ניסה להכחיש"

לדבריה, במהלך הפגישה שטחה בפני שגיא את גרסת האישה. "עוד לפני שהספקתי לומר שהיא מגובה בתצהיר ובפוליגרף, הוא הדהים אותי כשהמשפט הראשון שיצא מפיו היה: 'ואם אסיר את המועמדות לפריימריז, היא לא תתראיין על הפרשה?'".

"שגיא לא ניסה, אף לא במשפט אחד, להכחיש את סיפורה", מדגישה יחימוביץ'. "הוא התעניין אך ורק כיצד אפשר למזער את הנזק התקשורתי שייגרם לו. הוא יצא מהמשרד, ניסח את ההודעה תוך דקות והעביר אותה לדוברת המפלגה".

שגיא: "דברים שקריים לחלוטין"

יחימוביץ' הוסיפה כי החליטה להסתפק בפרישתו של שגיא, הן מכיוון שהאפיק הפלילי היה חסום בשל התיישנות והן מכיוון ש"היה ברור שהמתלוננת מעדיפה שלא להתראיין". לדבריה, "לשגיא הייתה הזדמנות ליהנות מהספק שהותירה פרישתו, אולם הוא זה שבחר להציג באור שקרי ומעוות את ההתרחשויות ולהעניק להן פרשנות כוזבת".

האלוף (במיל') אורי שגיא מסר בתגובה: "הדברים שפרסמה יחימוביץ' בפוסט שלה שקריים לחלוטין. בפגישה, הציגה יחימוביץ' טענה כללית בלבד ללא פרטים כלשהם. הכחשתי את הדברים בתקיפות כבר בפגישה וגם מיד לאחריה בכל פורום. יחימוביץ' סירבה ועודנה מסרבת למסור פרטים אודות התלונה למעט העובדה שהטענות עוסקות באירוע מלפני כארבעים שנה! הפגישה נוהלה כמארב שמטרתו האחת הייתה להוציאני מהחיים הפוליטיים. התברר שיחימוביץ' החזיקה בתלונה במשך כשבועיים בלי לומר לי דבר ובינתיים הדליפה את תוכנה לתקשורת. בעקבות ההתנהגות הלא הגונה והלא אתית של יחימוביץ מאסתי בהרפתקה הפוליטית הקצרה והסרתי את מועמדותי".‎