סמוטריץ': "בנט ושקד לא למדו את הלקח" (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות)
סמוטריץ'. "כפייה חילונית פונדמנטליסטית" | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות

הפרדה מגדרית – בחוק? לאחר הפרסום אמש של מיכל פעילן במהדורה המרכזית, שלפיו עיריית חולון ביטלה הפרדה מגדרית שתוכננה באירוע לציון יום השואה שייערך הערב (רביעי), בעקבות התערבות המשנה ליועמ"ש, ח"כ בצלאל סמוטריץ' תוקף – ומצהיר כי ידרוש לאפשר הפרדה מגדרית באירועים מסוג זה בעתיד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"הנה עוד סיבה שאני רוצה את תיק המשפטים – לבטל את הכפייה החילונית פונדמנטליסטית ומטורללת הזו של דינה זילבר, שמבקשת ביוהרה לחנך מחדש את הציבור הדתי, ומונעת ממנו לקיים אירועים התואמים את אמונתו הדתית", צייץ בטוויטר. "בדרישות הקואליציוניות שלנו יש תיקון לחוק שיאפשר הפרדה מגדרית בשל אמונה דתית".

מתוך ההזמנה לאירוע בחולון (צילום: חדשות)
מתוך ההזמנה לאירוע בחולון | צילום: חדשות

"האמת היא, שזה המצב החוקי גם היום", הוסיף סמוטריץ'. "הכפייה ההיפר-אקטיביסטית של זילבר, כמו במקרים רבים אחרים, היא בלתי חוקית בעליל. במצב הנוכחי, אין מנוס מלהבהיר את זה שוב בחוק, וכך בעזרת ה' נעשה".

חוק איסור הפליה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות בידור ולמקומות ציבוריים אוסר, בין השאר, הפליה מטעמי מין, והפרדה מגדרית עשויה להיחשב בהפליה אסורה. החוק כולל הסתייגות לפיה הפרדה עשויה להיות מותרת "מחמת אופיו של השירות, המוצר או המקום", כמו "מטעמים דתיים של קבוצה או משיקולי פרטיות".

דינה זילבר (צילום: פלאש 90/ יונתן סינדל, חדשות)
דינה זילבר | צילום: פלאש 90/ יונתן סינדל, חדשות

עם זאת, בחוות דעת של היועץ המשפטי לממשלה מיוני 2014 נכתב בפירוש כי צוות המשרד אוסר על כל צורה של הפרדה בין גברים לנשים באירועים ציבוריים וממלכתיים, "למעט כאשר מדובר באירוע בעל אופי דתי מובהק שעיקרו פולחן דתי או טקס דתי משמעותי אחר, כאשר הרשות סבורה כי רובם המכריע של באי האירוע מתאפיינים ברצון בהפרדה".