שרים נגד כחלון: נצביע נגד הקיצוץ (צילום: החדשות‎)
שרים נגד כחלון: נצביע נגד הקיצוץ | צילום: החדשות

שני שרים בכירים מהליכוד, חיים כץ וגלעד ארדן, יצאו אמש (ראשון) נגד שר האוצר משה כחלון והודיעו כי הם מתכוונים להצביע נגד הקיצוץ בתקציב המדינה בגלל הפגיעה בתקציבי המשטרה והרווחה. בכך הצטרפו לסגן השר ליצמן שאמר שיתנגד לקיצוץ בשל הפגיעה בתקציב הבריאות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

חיים כץ וגלעד ארדן הם שרים שלא ממש מדברים הרבה לאחרונה, אבל הערב שלחו הודעות זועמות התוקפות את כחלון, על רקע הגירעון התקציבי תחת הנהגתו של שר האוצר - כעת גם הוא מהליכוד.

היום צפויה הממשלה לקצץ מיליארד ו-150 מיליון שקלים מתקציבי המשרדים לשנת 2019, זאת כדי לממן את הצהרונים והמכשול בגבול רצועת עזה. בהמשך, אמורה הממשלה להתמודד עם קיצוץ של 10-12 מיליארד שקלים בתקציב - והזעם של השרים כלפי התנהלות שר האוצר כחלון רק צפוי לגדול.

זועם על הפגיעה ברווחה, השר כץ (צילום: Olivier Fitoussi, פלאש 90, חדשות)
זועם על הפגיעה ברווחה, השר כץ | צילום: Olivier Fitoussi, פלאש 90, חדשות

השר ארדן: הקיצוץ יוביל להפסקת התכנית לחיזוק האכיפה בחברה הערבית

השר לביטחון פנים גלעד ארדן פרסם הערב מכתב בו הודיע כי עקב "הפגיעה הקשה בביטחון הפנים", הוא יצביע מחר נגד ההצעה לקצץ באופן רוחבי מתקציבי משרדי הממשלה.

השר ארדן הדגיש במכתבו כי אם יאושר מחר הקיצוץ, תופסק מיידית התוכנית לחיזוק האכיפה בחברה הערבית - בהן היוזמה להקמת תחנות משטרה ביישובים הערבים. כמו כן, תופסק יישום התוכנית לחיזוק ביטחון ירושלים.

מתמהמה. השר ארדן (צילום: פלאש 90, חדשות)
הסיוע למגזר הערבי ייפסק? השר ארדן | צילום: פלאש 90, חדשות

הוא שב והזכיר את הקיצוצים שהושתו במהלך השנה האחרונה על המשרד, ולטענתו לא יוכל ליישם גם את הקיצוץ הנוכחי מבלי לפגוע באופן ממשי בתוכניות המרכזיות של המשרד. "יש לכך השלכה ישירה ומשמעותית על בטחון הפנים", מסר.