נתניהו למען החיות (צילום: מתוך פייסבוק, חדשות)
נתניהו למען החיות | צילום: מתוך פייסבוק, חדשות

בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, ידוע בציוציו הבוטים נגד המתנגדים של אביו. אמירותיו זוכות לרוב בשלל לייקים ושיתופים, בעיקר מפעילי ימין, אך בציוץ חדש הוא דווקא קורא לשיתוף פעולה בין הקואליציה לאופוזיציה - למען בעלי החיים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

נתניהו הבן התבטא לא פעם ולא פעמיים בנושא הטבעונות, אורח החיים אותו אימץ לפני מספר שנים. כעת בסדרת ציוצים הוא קורא לחברי הכנסת שהושבעו היום לפעול יחד בנושא זכויות בעלי החיים.

"בכנסת הנוכחית יש הזדמנות מצוינת לשיתוף פעולה בין הקואליציה לאופוזיציה בנושא זכויות בעלי החיים", כתב יאיר ותייג את חברת הכנסת הטריה מיקי חיימוביץ', גם היא פעילה בנושא הטבעונות - ממפלגת כחול לבן, שאת מנהיגיה הוא בדרך כלל משמיץ בטוויטר.

בציוץ נוסף בשרשור אף מוסיף נתניהו וכותב: "אני תומך פומבית. מן הראוי להחליף את כל המושבים לתחליף סינטטי דמוי עור שנראה אותו הדבר ויהיה אסטטי באותה מידה".

חיימוביץ' מקבלת תמיכה לא צפויה (צילום: יוסי זמיר / פלאש 90, חדשות)
חיימוביץ' מקבלת תמיכה לא צפויה | צילום: יוסי זמיר / פלאש 90, חדשות

בדבריו התייחס נתניהו הבן למכתב ששלחה חברת הכנסת חיימוביץ' ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין. במכתב ביקשה חיימוביץ' להחליף את ריפוד מושבה במליאה מכיסא עם ציפוי עור צבי לתחליף סינטטי. עוד הוסיפה כי היא מוכנה לשאת בעצמה בעלויות ההחלפה וכי ראוי לעשות זאת בכל המושבים.

"הנני טבעונית שש שנים וצמחונית 28 שנים ומטעמים מוסריים ומצפוניים איני עושה כל שימוש בעור בכל נהליי חיי", כתבה חיימוביץ'. "אני מבקשת כי עד תום פגרת הקיץ תערכו להחליף את ריפוד הכיסא".