פרץ לגבאי: להקדים את הפריימריז (צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות)
פרץ לגבאי: להקדים את הפריימריז | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות

הבחירות החוזרות המסתמנות גורמות לתסיסה מחודשת במפלגת העבודה: עוד לא ברור אם ישראל אכן הולכת למערכת בחירות נוספת או לא - אבל במפלגת העבודה כבר נערכים לאפשרות, שהולכת ומסתמנת כריאלית יותר ויותר. יו"ר המפלגה לשעבר, ח"כ עמיר פרץ, שלח היום (שלישי) מכתב ליו"ר המכהן, אבי גבאי, בו דרש ממנו להקדים את הבחירות המקדימות לראשות המפלגה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

במכתב, שנשלח לגבאי מטעמם של עמיר פרץ ומזכ"ל מפלגת העבודה ערן חרמוני, הם מבקשים "לקבוע לאלתר מועד לכינוס ועידת מפלגת העבודה". התאריך המבוקש: בין 14 ל-16 ביוני - בתוך פחות משלושה שבועות. כבר לפני כשבועיים נקבע כי הוועידה תכונס לצורך החלטה בעניין הפריימריז - אלא שההתפתחויות הפוליטיות מובילות באופן טבעי לרצון לזרז את ההליך ולבחור יו"ר חדש למפלגה.

בחודש שעבר, שבוע לאחר הבחירות לכנסת ה-21 בהן הגיעה מפלגת העבודה לשפל של כל הזמנים עם 6 מנדטים בלבד, החליט יו"ר המפלגה גבאי להקדים את הבחירות לראשות המפלגה ולקיימן תוך חצי שנה - בחירות שהוא לא צפוי להתמודד בהן.

הניסיונות "לגנוב" ח"כים מכחול לבן נמשכים

ובתוך כך, בליכוד עדיין מנסים לגייס תמיכה מח"כים מרשימת כחול לבן, במטרה להקים ממשלה ולמנוע את פיזור הכנסת והליכה לבחירות נוספות. ח"כ איתן גינזבורג מכחול לבן אמר היום כי בליכוד הציעו לו תפקיד שר אם יסכים לערוק ממפלגתו.

"הציעו לי תפקיד שר". ח"כ גינזבורג (צילום: פלאש 90, נועם רבקין פנטון, חדשות)
"הציעו לי תפקיד שר". ח"כ גינזבורג | צילום: פלאש 90, נועם רבקין פנטון, חדשותגורמים בליכוד שוחחו בשבוע האחרון גם עם ח"כ גדי יברקן, מקום 33 ברשימת כחול לבן לכנסת מטעם מפלגת תל"ם, בניסיון לשכנע אותו להצטרף לשורות מפלגת השלטון. לדבריהם אף הוצע לח"כ יברקן את תיק העלייה והקליטה, נושא הקרוב לליבו מעצם היותו יוצא אתיופיה, שהיה מיועד לישראל ביתנו. חבר הכנסת אמר לנציגי הליכוד שהוא מעריך את מפלגתם אבל לא יכול לחיות עם דרך ההתנהלות של הנהגתה, שלטענתו לא מוסרית.

"לא מאמין לחקירה". ח"כ יברקן (צילום: החדשות)
גם לו הציעו לערוק. ח"כ יברקן | צילום: החדשות

בתחילת החודש פורסם ב"ידיעות אחרונות", כי בכיר בצוות המו"מ של הליכוד ומקורבו של נתניהו, נתן אשל, פנה לגורמים בעולם החרדי בניסיון להשפיע על ח"כ עומר ינקלביץ', מקום 23 ברשימת כחול לבן, לעבור לליכוד.

עומר ינקלביץ' (צילום: חדשות)
לחצו עליה לעבור לליכוד. ח"כ ינקלביץ' | צילום: חדשות

לפי הפרסום, אשל פעל בניסיון להביא לעריקתה של ח"כ ינקלביץ'. אשל פנה לגורמים שונים בעולם החרדי כדי לבדוק אפשרות להשפיע עליה ולהעבירה לליכוד. אשל גם ביקש לבדוק עבורו מיהי הדמות התורנית הקרובה אליה, שיכולה גם להשפיע עליה להסכים למהלך.