חבר הכנסת היוצא איתן כבל ממפלגת העבודה אמנם לא יכהן בכנסת הקרובה, אך הבהיר היום (שישי) כי לא ייעלם מהמפה הפוליטית. כבל, שהמשיך בביקורת החריפה נגד יו"ר המפלגה אבי גבאי, אמר בכנס התאחדות הקבלנים בוני הארץ באילת כי הוא שוקל להתמודד לראשות העבודה בפריימריז בנובמבר וגם לא פוסל את האפשרות שיקים מפלגה חדשה. את ראש הממשלה נתניהו הוא כינה "אוכל טרפות ונבלות".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אילו אני חוזר בזמן ואני בן 18 - אני לא מצטרף למפלגת העבודה", אמר כבל. "ב-40 שנים האחרונות מפלגת העבודה מעולם לא ניסתה להבין מדוע הציבור לא מצביע עבורנו, תמיד חשבנו למה מצביעים לימין. חשבנו שהכל עניין של מי שיעמוד בראש. לא הצלחנו לייצר נרטיב חדש. לא מספיק להגיד שתי מדינות לשני עמים, גם ביבי אומר את זה".

חבר הכנסת היוצא תהה מדוע מפלגת העבודה ממשיכה להיכשל בקלפי: "איך יכול להיות שנתניהו האוכל נבלות וטרפות מצליח להתכתב עם המפלגות החרדיות? וזה לא שאנחנו לא היינו נותנים הרבה יותר , למה הם לא מוכנים ללכת איתנו?". כבל הפנה אצבע מאשימה כלפי יו"ר המפלגה אבי גבאי: "יש לנו יו"ר שאני תמכתי בו והמלכתי אותו אבל מהר מאוד הבנתי שטעיתי".

"צריך לפנות את מקומו מחר בבוקר". גבאי (צילום: פלאש 90, חדשות)
"פג תוקפו". יו"ר העבודה, אבי גבאי | צילום: פלאש 90, חדשות

כבל המשיך במתקפה על גבאי: "תמיד אמר לנו שהוא בא מהעולם העסקי. הוא הוריד אותנו לשישה מנדטים, ואנחנו קרובים יותר לחמישה מאשר לשבעה. עד שהשופט לא אמר את התוצאות עמיר פרץ היה רוב הזמן מחוץ לכנסת. לפני שנה וחצי היה לאבי גבאי כתוב על הגב לכל מקום שהלך - 'פג תוקף'".‎

חבר הכנסת היוצא סיפר המחשבות לגבי עתידו הפוליטי, הנע בין התמודדות לראשות המפלגה לבין הקמת תנועה חדשה. "אני שוקל את ראש העבודה, אבל יש שאלה על מה אני מתמודד" הוא הסביר.

"האם נכון יותר להקים תנועה חדשה עם נרטיב חדש שמתכתב בחלק מהדברים עם נרטיב שמפלגת העבודה ניסתה במשך השנים לייצר? אני חושב על כל דבר שיכול לייצר אלטרנטיבה, שמפלגות הימין שמוכנות לקיים איתו שיח. מבחינתי כל האופציות פתוחות"‎.