"רוצה ארץ טובה שבה יגדלו הנכדים שלי, על מה נפלו האבות שלהם?": כלת פרס ישראל מרים פרץ דיברה הבוקר (ראשון) בתוכנית הרדיו "סדר יום" עם קרן נויבך על המצב במדינה, בעקבות הבחירות החוזרות לממשלה. פרץ הביעה מצד אחד את דאגתה מהמצב וקראה למנהיגים לפעול בדרכים שונות, ומצד שני הביעה תקווה וקראה: "פיזור הכנסת לא ישבור אותנו ולא יבלום את האמונה שלנו".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו   

ביום רביעי בשבוע שעבר, כשהבינה פרץ כי המדינה הולכת לבחירות חוזרות, היא כאבה: "כאילו כיבו משהו בנשמה". פרץ סיפרה כי מאז היא שומעת ברחוב שאנשים מיואשים, שמרגישים כאילו "כיבו להם את התקווה", וכאלה שאומרים כי לא ילכו להצביע. למרות הכעס והאכזבה, היא דבקה במסר של תקווה: "אסור לנו לתת לרגע הזה לשבור אותנו. אסור לתת לרגע הזה לבלום את האמונה שלנו".

נתניהו
"תעשה הכל כדי שנוכל להתאחד" | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות

מעבר לתקווה, מרים ביקרה את אותם פוליטיקאים שלטענתה משסעים אחד בשני במקום לטפל בבעיות החשובות. "אמרו בוגדים, אמרו על קציני צבא שלחמו בשבילנו שהם זקוקים לפסיכיאטרים, אמרו את כל לשון הרע על כולם. נגמרו המילים, אל תבואו אלינו עם השיח הזה, עכשיו זה הזמן שידברו על החזון, על המדינה הזאת". למרות התעסקותה בפוליטיקה, הביקורות והמסרים פרץ אומרת כי אין בכוונתה להצטרף לפוליטיקה, אך בכוונתה לעודד אנשים להצביע ולהפיח בהם תקווה.

לצד הביקורת, כלת פרס ישראל אומרת כי בכל המפלגות יש אנשים מדהימים: "יש צעירים ואנשים שרוצים לתקן". פרץ מבקשת לתת לאותם פוליטיקאים במה, ולא לתת במה לאלה שפוסלים בני אדם, לדבריה. מרים פנתה לראש הממשלה בנימין נתניהו ואמרה: "תשנה את השיח הזה. בוא תעביר איזשהו מסר, תעשה הכל כדי שנוכל להתאחד, כדי שנביא את הטוב לילדים שלנו ואת התקווה לארץ הזאת".

פרץ עם בניה:
פרץ עם בניה: "על מה הם נפלו?" | צילום: באדיבות המשפחה‎, חדשות"אם לא הייתי אופטימית לא הייתי ממשיכה, עם המשברים שעברתי", אמרה פרץ בהקשר לטרגדיה האישית הכפולה שפקדה אותה, כשאיבדה את שני ילדיה אוריאל ואלירז ז"ל. "תמיד ברגעי משבר אני מנסה לראות את נקודת האור. אני רוצה להבטיח פה עתיד טוב לילדים שלי ולנכדים שלי, אני רוצה ארץ טובה שבה יגדלו הנכדים שלי, על מה נפלו האבות שלהם?".

פרץ סיפרה כי בחתונה של בנה אלירז, הוא שינה את השבועה "אם אשכך ירושלים" ונשבע במקומה "אם אשכך אחי אוריאל", לזכר אחיו שנהרג. "אלירז אמר שירושלים שלי היא לא בנייני, הוא אמר שירושלים שלו היא אוריאל, מתן ויורם". פרץ הוסיפה כי כל אלה שיצאו למשימה (בצבא) לא שאלו על שמאל וימין, לא שאלו על מוצא או על דת: "הם יצאו כולם ממחנה אחד משותף, הם אהבו כל כך את הארץ הזאת. אז אני דורשת מראש הממשלה וכל הנציגים: תבנו לנו את המכנה המשותף הזה, יש בינינו הרבה טוב".