נתניהו נגד שקד: המאבק ממשיך
שקד לא תגיע לליכוד | צילום: פלאש 90 - יהונתן סינדל, רויטרס, חדשות

שרי הליכוד מתנגדים נחרצות למהלך לצירוף איילת שקד לתנועה, לטענתם אחרי שקיבלו בכניעה את הצטרפות רשימת כולנו אל תוך רשימתם, הם לא מסכימים כי עוד אדם יכנס לרשימה וידחוק אותם אחרונית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

השרים מבעים התנגדות להצטרפותה של שקד וטוענים 'בלענו את הצפרדע של כחלון, ולזה לא נסכים'. עוד הם טוענים כי את מקומם הם קיבלו בתום עבודה קשה ולאחר פריימריז בליכוד. "לא סתם עבדנו בפריימריז קשה ובמשך שנים דילגנו בין אירועים כדי שעכשיו יבואו ויעקפו אותנו בסיבוב", הם טוענים.

התנגדות זו מקטינה עוד יותר את הסיכוי של שקד להצטרף לליכוד. לכך מתלווה ההליך הפרוצידורלי המסובך על מנת לצרפה לרשימה. הוא כולל כינוס של המרכז של הליכוד, דבר בו נתניהו לא מעוניין.

המחליף אוחנה?
המחליף אוחנה? | צילום: Yonatan Sindel ,Flash90, חדשות

מוקדם יותר היום פורסם כי ראש הממשלה נתניהו נפגש עם ח"כ אמיר אוחנה וכי הוא בוחן למנות אותו לשר המשפטים במקום שקד. כך מדלג אוחנה על כל השרים וסגני השרים לראש הרשימה. אוחנה בעל אמונו של נתניהו הביע בעבר נכונות להגן על ראש הממשלה וחוק החסינות, זאת בזמן ששורת השרים בחרה לשתוק.

הפיטורים של שר החינוך נפתלי בנט ושרת המשפטים איילת שקוד נכנסו לתוקף ולמרות עמדת המערכת המשפטית כי ראש הממשלה לא יוכל לכהן כשר המשפטים, נתניהו עדיין מחזיק בשני התיקים. זאת, לאחר שהשר יריב לוין סירב לכהן כשר משפטים זמני. 

יחזרו לשתף פעולה?
פוטרו, שקד ובנט | צילום: Yossi Zeliger/Flash90, חדשות

לאחר שאיילת שקד פוטרה בתחילת השבוע, ראש הממשלה היה אמור להכריז היום על מינוי שר המשפטים הזמני. זאת משום שנתניהו - שיואשם בכפוף לשימוע בשלושה תיקים - לא יכול, על פי עמדת מערכת המשפט, למלא בעצמו את מקומה של שקד בשל ניגוד עניינים מובהק.

גורמים המקורבים לראש הממשלה אמרו היום כי בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) "יכול לשכוח מתפקיד שר המשפטים", זאת בתגובה לדבריו של חבר הכנסת מאיחוד מפלגות הימין מוקדם יותר השבוע