משרד מבקר המדינה
משרד מבקר המדינה, ארכיון | צילום: חדשות

לקראת פרסום רשימת המועמדים הסופית לתפקיד מבקר המדינה הבא, בליכוד הציגו היום (שני) את מתניהו אנגלמן ועו"ד מיכל רוזנבוים כמועמדי הקואליציה. ראש הממשלה בנימין נתניהו גם הציע את התפקיד לפרופסור שלמה מור יוסף לקראת הבחירות לתפקיד שיתקיימו בעוד שבועיים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אנגלמן הוא מנכ"ל המועצה להשכלה גבוהה ועו"ד רוזנבוים משמשת כיועצת המשפטית לאיגוד התאגידים העירוניים. מור יוסף כיהן בעבר כמנכ"ל המוסד לביטוח הלאומי ובית החולים והדסה.

בכחול לבן הודיעו על כוונתם לתמוך במועמדותו של גיורא רום. קודם לכן דווח כי במפלגה מקדמים גם את מועמדותו של ספי אלון לתפקיד, למרות שהיה חבר בצוות ההגנה של נתניהו לפרק זמן קצר.

השופט בדימוס ומבקר המדינה לשעבר יוסף שפירא
מבקר המדינה היוצא, יוסף שפירא | צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90‎, חדשות

ניסיונות אלה זכו להתנגדות בתוך שורות המפלגה, וגורמים אחרים בה טענו שמדובר "בבדיחה רעה". אלון הוא אמנם המועמד של ליברמן לתפקיד, אבל גם ראש הממשלה הביע בו עניין ודחף את מועמדותו.

בליכוד רצו למנות לתפקיד את השופט צפי איילון, שהיה זמן קצר חבר בצוות ההגנה של נתניהו ואפילו הגיע בעבר לפגישה מטעמו עם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. אלא שהמהלך נתקל במשוכה מעניינת, משום שבאיחוד מפלגות הימין סירבו שימונה לתפקיד שופט בדימוס. עם זאת לפי שעה שניהם נראים כמועמדים אפשריים.

במהלך היום צפויים כל 120 חברי הכנסת למסור לידי יו"ר הכנסת יואל (יולי) אדלשטיין את המועמד שלהם לתפקיד הבכיר, שייכנס לתפקידו בתחילת חודש יולי השנה ויחליף את השופט (בדימוס) יוסף שפירא, שנכנס לתפקידו במאי 2012.